Chart Watch Billboard Billboard Weekly: Czarna Pantera wraca na szczyt; Drake nadal niepokonany

Billboard Weekly: Czarna Pantera wraca na szczyt; Drake nadal niepokonany

Ścieżka dźwiękowa do filmu Czarna Pantera powraca na najwyższy stopień podium po tygodniu spędzonym na drugim miejscu. W dalszej części listy Billboard 200 pojawia się jeden nowy krążek. Notowanie singli wciąż pozostaje zdominowane przez Drake’a.

BILLBOARD 200

Znalezione obrazy dla zapytania Czarna Pantera

Black Panther: The Album, soundtrack do filmu Czarna Pantera, już po raz trzeci otwiera listę najpopularniejszych albumów w Stanach Zjednoczonych. W najnowszym zestawieniu osiągnął wynik 76 tys. unitów, z czego jedynie 15 tys. pochodziło z tradycyjnej sprzedaży.

W ostatnich piętnastu latach tylko cztery albumu z ścieżkami dźwiękowymi do filmów znajdowały się przez ponad trzy tygodnie na samym szczycie Billboard 200. Poza muzyką do Czarnej Pantery, takim albumem była muzyka do filmu Frozen (Kraina lodu, 13 tygodni na 1. miejscu w 2014 roku); High School Musical 2 (4 tygodnie w 2007 roku) oraz Bad Boys II (4 tygodnie w 2003 roku).

Drugie miejsce należy do kolejnego soundtracku, tym razem nagranego do filmu The Greatest Showman (Król rozrywki). Awans z piątej pozycji spowodowany jest nominacją do Oscara piosenki This Is Me w kategorii Best Original Song, która znalazła się na tym albumie oraz wykonaniu tego utworu podczas gali przez Kealę Settle. Co prawda This Is Me nie otrzymało statuetki, jednak występ amerykańskiej piosenkarki zmotywował widzów do powiększenia swojej kolekcji o ten krążek.

Dzięki Black Panther: The Album oraz The Greatest Showman na dwóch pierwszych pozycjach, mamy do czynienia z pierwszym od prawie ośmiu lat notowaniem, podczas którego dwa soundtracki znajdują się na szczycie amerykańskiego Billboardu. Poprzednio takim duetem były albumy Glee: The Music, Journey to Regionals i The Twilight Saga: Eclipse.

Ostatni stopień podium w tym tygodniu zajmuje Tory Lanez z jego najnowszą płytą Memories Don’t Die. To drugi krążek Laneza w karierze. Pierwszy, zatytułowany I Told You, najwyżej znalazł się na 4. miejscu.

W dalszej części dziesiątki nie pojawia się nic nowego, nastąpiła jedynie wymiana miejscami. Czwarta pozycja należy do grupy Migos i ich Culture II. Oczko niżej Divide Eda Sheerana, a po piętach z wynikiem gorszym o zaledwie 1 tys. unitów, depcze mu Post Malone z albumem Stoney. Miejsce siódme w tym tygodniu należy do Imagine Dragons, a na ósmą pozycję awansuje Camila Cabello z jej debiutancką płytą. Najlepszą dziesiątkę domykają dwaj raperzy. Kendrick Lamar oraz 6ix9ine.

# Artist Album Change Units % chg
1 Soundtrack Black Panther: The Album +1 76,000 -23%
2 Soundtrack The Greatest Showman +3 60,000 +14%
3 Tory Lanez Memories Don’t Die DEBUT 54,000
4 Migos Culture II -1 52,000 -13%
5 Ed Sheeran Divide +1 36,000 -9%
6 Post Malone Stoney +1 35,000 -11%
7 Imagine Dragons Evolve +1 29,000 -4%
8 Camila Cabello Camila +4 27,000 +3%
9 Kendrick Lamar DAMN. = 26,000 -9%
10 6ix9ine DAY69 -6 24,000 -55%

BILLBOARD HOT 100

Listę singli już po raz siódmy z rzędu rozpoczyna God’s Plan autorstwa Drake’a. Raper z Kanady ponownie może pochwalić się niesamowitym wynikiem w streamingu. Tym razem jego utwór w serwisach streamingowych odtwarzany był prawie 82 milionów razy.

Srebro w tym tygodniu należy do Eda Sheerana, którego utwór Perfect awansuje o jedno oczko. Perfect odnotowuje za to spadek na innej liście. Po dziewięciu tygodniach na samym szczycie, utwór Eda nie jest już najczęściej odtwarzaną piosenką w radiu. Ten zaszczyt aktualnie należy do duetu Bruno Marsa i Cardi B, których Finesse gościło w radioodbiornikach w Stanach najczęściej oraz powraca na trzecie miejsce listy Hot 100.

Tuż za podium znajduje się Psycho autorstwa Post Malone’a i Ty Dolla $ign’a, a pozycję numer pięć w tym tygodniu zajmują Bebe Rexha i Florida Georgia Line z utworem Meant To Be. To najlepsza pozycja na Hot 100 dla tego utworu.

Miejsce szóste należy do Camili Cabello, czyli byłej liderki całego zestawienia. Oczko niżej BlocBoy JB i Drake z utworem Look Alive.

Zedd, Maren Morris oraz Grey to trójka artystów, którzy stoją za utworem The Middle. Ich wspólne dzieło w tym tygodniu awansowało na ósmą pozycję. Dla Zedd’a to już czwarty raz w najlepszej dziesiątce Hot 100, za to dla pozostałej dwójki to największy sukces w karierze na tej liście.

Dziewiąta lokata należy Kendricka Lamara i The Weeknda i ich utworu Pray for Me, a Top 10 domyka kawałek Stir Fry od grupy Migos.

  1. God’s Plan (=)
  2. Perfect (+1)
  3. Finesse (+1)
  4. Psycho (-2)
  5. Meant To Be (+2)
  6. Havana (-1)
  7. Look Alive (-1)
  8. The Middle (+3)
  9. Pray for Me (=)
  10. Stir Fry (+2)

Popularne