BillboardChart WatchDział News

Billboard Weekly: Kenny Chensey z najlepszym albumem, Can’t Hold Us staje się najlepszym singlem

Po zeszłotygodniowym tryumfowaniu Micheala Buble’a i jego To Be Loved Billboard 200 ma nowego lidera – album Life on a Rock Kenny’ego Chensey’a. Również na Billboard Hot 100 nastąpiła zmiana lidera. Just Give Me a Reason P!nk i Nate Ruess spada, na jego miejsce wchodzi Can’t Hold Us od Macklemore & Ryan Lewis.

Billboard 200

Na miejscu 1. debiutuje album Life on a Rock Kenny’ego Chensey’a. W tygodniu sprzedano 153 tys. egzemplarzy krążka. Jest to już siódme wydawnictwo muzyka, które zdobywa szczyt Billboard 200. Jednakże liczba sprzedanych kopii Life on a Rock jest najsłabszym startem albumu Kenny’ego od czasu Everywhere We Go (1999), które w pierwszym tygodniu sprzedało się w ilości około 30 tys. egzemplarzy.

Na miejsce 2. spada Michael Buble. Jego album To Be Loved w drugim tygodniu sprzedał się w ilości 96 tys. kopii (spadek zainteresowania o 51%). Pozycji 3. broni Justin Timberlake. The 20/20 Experience sprzedało się w tym tygodniu w ilości 68 tys. egzemplarzy (8% mniej niż w zeszłym). Jest to już siódmy tydzień krążka na liście. Przez pierwsze 3 zajmował on miejsce 1. Później spadł na 3. i na nim się utrzymuje.

Wzrost w pierwszej dziesiątce notują: Night Visions Imagine Dragons (miejsce 10.), Unorthodox Jukebox Bruno Mars (miejsce 8.), The Truth About Love P!nk (miejsce 7.) oraz The Heist Macklemore & Ryan Lewis (miejsce 5.). Poza obecnym liderem zestawienia najwyższy debiut zalicza Randy Rogers Band z płytą Trouble (pozycja 9.).

 1. Kenny Chensey – Life on a Rock
 2. Michael Buble – To Be Loved
 3. Justin Timberlake – The 20/20 Experience
 4. Fantasia – Side Effects of You
 5. Macklemore & Ryan Lewis – The Heist
 6. Blake Shelton – Based On a True Story…
 7. P!nk – The Truth About Love
 8. Bruno Mars – Unorthodox Jukebox
 9. Randy Rogers Band – Trouble
 10. Imagine Dragons – Night Visions
 11. Fall Out Boy – Save Rock and Roll
 12. Lil Wayne – I Am Not a Human Being II
 13. The Band Perry – Pioneer
 14. Florida Georgia Line – Here’s to the Good Times
 15. HIM – Tears on Tape
 16. Iron Man 3: Heroes Fall: Music Inspired By The Motion Picture (soundtrack)
 17. Kid Cudi – Indicud
 18. The Lumineers – The Lumineers
 19. Phoenix – Bankrupt!
 20. Rihanna – Unapologetic

Billboard Hot 100

Po trzytygodniowej dominacji Just Give Me a Reason P!nk i Nate’a Ruessa Billboard Hot 100 zmienia lidera. Na miejsce 1. wchodzi ubiegłotygodniowy numer 2. – Can’t Hold Us duetu Macklemore & Ryan Lewis. Walkę utworów o szczyt zestawienia mogliśmy oglądać właściwie odkąd Just Give Me a Reason zdobyło pozycję 1. Tym samym Macklemore & Ryan Lewis stali się pierwszym duetem w historii Billboardu, którego dwa pierwsze, debiutanckie single zdobyły szczyt zestawienia. Pierwszy – Thrift Shop – spędził na szczycie zestawienia 6 tygodni. Can’t Hold Us pewnie też dłużej tam zostanie. Trzeci singiel duetu – Same Love – promowany jest tylko w alternatywnych stacjach radiowych.

Na miejscu 2. wspomniany już utwór Just Give Me a Reason. Natomiast na 3. również obserwujemy wzrost – Mirrors Justina Timberlake’a awansuje z pozycji 3. Czy zdobędzie szczyt listy? Być może. Przeszkodzić mu może jedynie Can’t Hold Us. Wszystko wskazuje na to, że kolejne tygodnie to tym razem walka Mirrors vs. Can’t Hold Us.

Oprócz Timberlake’a oraz Macklemore & Ryan Lewis w pierwszej dziesiątce wzrost notują: When I Was Your Man Bruno Mars (miejsce 5.), I Love It Icona Pop feat. Charli XCX (miejsce 7.), Radioactive Imagine Dragons (miejsce 8.) oraz Cruise Florida Georgia Line feat. Nelly (miejsce 9.).

 1. Macklemore & Ryan Lewis featuring Ray Dalton – Can’t Hold Us
 2. P!nk featuring Nate Ruess – Just Give Me a Reason
 3. Justin Timberlake – Mirrors
 4. Rihanna featuring Mikky EkkoStay
 5. Bruno MarsWhen I Was Your Man
 6. Macklemore & Ryan Lewis featuring Wanz – Thrift Shop
 7. Icona Pop featuring Charlie XCXI Love It
 8. Imagine DragonsRadioactive
 9. Florida Georgia Line featuring NellyCruise
 10. Pitbull featuring Christina Aguilera – Feel This Moment

Tags
Show More

Filip Wiącek

Zwyczajny, 15-letni nastolatek zafascynowany muzyką każdego rodzaju: od popu, przez soul, aż do muzyki metalowej. Nie toleruje jedynie hip hopu oraz disco polo. Oprócz muzyką interesuje się także filmami.

Podobne artykuły

2 thoughts on “Billboard Weekly: Kenny Chensey z najlepszym albumem, Can’t Hold Us staje się najlepszym singlem”

 1. B200: Michael, Justin i P!nk wysoko, to dobrze. Rihanna chyba poszła w górę z płytą, hmm? Co do BH100: Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu P!nk wróci na szczyt. Na 10 Pitbull… :/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Close
Close