Chart Watch Billboard Billboard Weekly: Płyta Bon Jovi powraca na pierwsze miejsce; Drake nadal dominuje

Billboard Weekly: Płyta Bon Jovi powraca na pierwsze miejsce; Drake nadal dominuje

Znalezione obrazy dla zapytania drake gods planWydany w 2016 roku album zespołu Bon Jovi powraca na sam szczyt listy albumów! Muzycy świetny wynik zawdzięczają trasie koncertowej po Stanach Zjednoczonych. W notowaniu singli ciągła dominacja Drake’a oraz jedna nowość na podium.

BILLBOARD 200

Notowanie najlepiej sprzedających się płyt w Stanach otwiera zespół Bon Jovi, którego krążek This House Is Not For Sale powraca na szczyt po ponad roku. Trzynasty album studyjny grupy wcześniej na pierwszy miejscu Billboard 200 znajdował się 26 listopada 2016 roku.
Wynik 120 tys. unitów i powrót na listę spowodowany jest trasą muzyków po Stanach Zjednoczonych. Osoby, które dokonały zakupu wejściówki na jeden z koncertów, mogły zgłosić się po darmową kopię krążka.

Na miejsce drugie spada płyta Black Panther: The Album, która otwierała notowanie w poprzednich dwóch tygodniach. Podium domyka Culture II od grupy Migos.

Debiut na liście Billboard 200 do udanych zaliczyć może raper 6ix9ine, którego krążek zatytułowany Day69 znalazł się na czwartej pozycji. Jak to w przypadku hip-hopowych płyt bywa, dobry wynik sprzedażowy zyskał głównie dzięki streamingowi.

Oczko niżej znajduje się soundtrack do filmu The Greatest Showman (Król rozrywki). Dalej Divide Eda Sheerana, które zalicza awans o jedną pozycję i najnowsze notowanie spędza na miejscu szóstym. Wzrostem sprzedaży pochwalić się może również Post Malone. Dzięki premierze jego nowego singla Psycho, płyta uzyskała wynik lepszy o 24% względem poprzedniego tygodnia.

Do najlepszej dziesiątki powraca Evolve od Imagine Dragons. Przedostatnie miejsce należy do DAMN. Kendricka Lamara,

Na miejscu dziesiątym znajduje się album Nation of Two, za którym stoi Vance Joy. To pierwsza wizyta australijskiego piosenkarza w Top 10. Jego debiutancki krążek Dream Your Life Away najwyżej znajdował się na 17. pozycji.

# Artist Album Change Units % chg
1 Bon Jovi This House Is Not For Sale RE-ENTER 120,000
2 Soundtrack Black Panther: The Album -1 99,000 -24%
3 Migos Culture II -1 59,000 -7%
4 6ix9ine Day69 DEBUT 55,000
5 Soundtrack The Greatest Showman -2 53,000 -14%
6 Ed Sheeran Divide +1 39,000 +5%
7 Post Malone Stoney +2 39,000 +24%
8 Imagine Dragons Evolve +5 31,000 +32%
9 Kendrick Lamar DAMN. -1 29,000 -11%
10 Vance Joy Nation of Two DEBUT 28,000

BILLBOARD HOT 100

Dominacja Drake’a trwa w najlepsze. Jego God’s Plan już szósty tydzień z rzędu otwiera Hot 100 i ponownie zalicza świetny wynik jeśli chodzi o streaming. W ubiegłym tygodniu jego utwór odtwarzany był ponad 92 milionów razy.
Wciąż jednak nie udało mu się pokonać należącego do Harlem Shake rekordu najczęściej streamowanej piosenki w jednym tygodniu.

Drugie miejsce na liście należy do Psycho, czyli najnowszego kawałka od Post Malone’a i Ty Dolla $ign’a. Do Psycho w tym tygodniu należy również tytuł najlepiej sprzedającego się singla w Stanach.

Na najniższym stopniu podium znajduje się Perfect od Eda Sheerana. Oczko niżej Finesse autorstwa Bruno Marsa i Cardi B, a tuż za tym duetem zobaczyć możemy utwór Havana autorstwa Camili CabelloBlockBoy JB i jego Look Alive, na którym gościnnie usłyszeć możemy Drake’a, powraca na miejsce szóste.

Bebe Rexha i Florida Georgia Line z ich singlem Meant to Be powracają na siódmą pozycję. Utwór ten prowadzi na liście Hot Country Songs już 14 tydzień z rzędu i przechodzi do historii jako piosenka, która najdłużej otwiera całe zestawienie i została nagrana przez kobietę. Poprzednio ten tytuł należał do Girl Crush autorstwa grupy Little Big Town (13 tygodni w 2015 roku).

Na miejscu ósmym Rockstar, czyli drugi singiel Post Malone’a, który znalazł się w najnowszym notowaniu. Najlepszą dziesiątkę domykają dwa utwory z albumu Black Panther: The Album: Pray for Me oraz All the Stars.

  1. God’s Plan (=)
  2. Psycho (NEW)
  3. Perfect (-1)
  4. Finesse (-1)
  5. Havana (-1)
  6. Look Alive (-1)
  7. Meant to Be (+1)
  8. Rockstar (-2)
  9. Pray for Me (=)
  10. All the Stars (-3)

Popularne