Chart Watch Billboard Billboard Weekly: Dominacja najnowszego albumu Taylor; Post Malone króluje w notowaniu singli,...

Billboard Weekly: Dominacja najnowszego albumu Taylor; Post Malone króluje w notowaniu singli, nadchodzi Ed Sheeran

Taylor Swift podtrzymuje swoją świetną passę, jeśli chodzi o amerykańską listę albumów. W notowaniu singli Rockstar wciąż dominuje, natomiast Ed Sheeran odnotowuje awans w obu notowaniach.

BILLBOARD 200

Znalezione obrazy dla zapytania Taylor swift Post MaloneTaylor Swift utrzymuje swój najnowszy krążek na szczycie notowania z kolejnym świetnym wynikiem sprzedażowym liczącym 147 tyś. unitów. Reputation jest pierwszym od maja tego roku albumem, który utrzymał się na 1. miejscu listy przez trzy tygodnie z rzędu. Poprzednio taki sukces osiągnęła płyta DAMN. Kendricka Lamara.

Zbliżające się święta doskonale idą w parze z muzyką. Idealnym przykładem jest na to drugie miejsce świątecznego albumu Pentatonix. A Pentatonix Christmas odnotowuje wzrost w sprzedaży o 49% względem poprzedniego tygodnia i awansuje z 5. na 2. pozycję. Podium drugi tydzień z rzędu zamyka Sam Smith z krążkiem The Thrill of It All.

Ze swojego miejsca nie rusza się również Garth Brooks z 5-płytowym wydaniem zatytułowanym The Anthology: Part I, The First Five Years. Muzyk w ostatnim tygodniu sprzedał 57 tyś. egzemplarzy, wszystkie w formie tradycyjnej.
Wynik 42 tyś. unitów umożliwił powrót Edowi Sheeranowi z 9. na 5. miejsce. Tuż za nim melduje się Stoney autorstwa Post Malone’a. Siódme miejsce należy do P!nk. Jej album, Beautiful Trauma, osiągnął wynik 37 tyś. unitów. Na ósmej pozycji, podobnie jak tydzień temu, znajduje się Luv Is Rage 2 nagrane przez Lil Uzi Verta.

Przedostatnia lokata należy do drugiego świątecznego albumu znajdującego się w najlepszej dziesiątce minionego tygodnia. Jest nim wydany w 2012 roku krążek Christmas Micheala Bublé.

TOP 10 listy domyka nowość. To płyta zatytułowana Friday on Elm Street, efekt współpracy dwóch raperów nagrywających pod pseudonimami Fabolous oraz Jadakiss. Ich krążek sprzedał się w ilości 33 tyś. unitów.

#

Artist

Album Change Units % chg
1 Taylor Swift Reputation = 147,000  -43%
2 Pentatonix A Pentatonix Christmas +3 70,000  +47%
3 Sam Smith The Thrill of It All = 62,000  +6%
4 Garth Brooks The Anthology: Part I = 57,000  +7%
5 Ed Sheeran Divide +4 42,000  +3%
6 Post Malone Stoney +4 37,000  -5%
7 P!nk Beautiful Trauma -1 37,000  -16%
8 Lil Uzi Vert Luv Is Rage 2 = 35,000  -15%
9 Michael Bublé Christmas +14 34,000  +61%
10 Fabolous, Jadakiss Friday on Elm Street DEBUT 33,000  –

 

BILLBOARD HOT 100

Rockstar Post Malone’a i 21 Savage już ósmy tydzień z rzędu nie opuszcza 1. miejsca notowania Billboard Hot 100. Druga pozycja wciąż należy do duetu Camilli Cabello i Young Thug’a. Jedyną zmianą na podium, względem poprzedniego tygodnia, jest awans z 5. miejsca utworu Perfect Eda Sheerana. Utwór ten powrócił również na 1. miejsce listy najchętniej pobieranych utworów w Stanach Zjednoczonych.

Ustąpić Edowi musiał Lil Pump. Gucci Gang jego autorstwa spadło na 4. miejsce listy. Najlepszą piątkę domyka Thunder od Imagine Dragons.

Na 6. i 7. miejscu nastąpiła wymiana pozycji pomiędzy Too Good at Godbyes Sama Smitha a Bodak Yellow (Money Moves) Cardi B. Lepszym w tym tygodniu okazał się utwór Brytyjczyka.

G-Eazy pochwalić się może drugim utworem w jego karierze, który znalazł się w najlepszej dziesiątce listy Hot 100. Jest nim No Limit z gościnnym udziałem A$AP Rocky’ego i Cardi B. Najlepszą dziesiątkę domykają kolejno What Lovers Do autorstwa Maroon 5 w duecie z SZA oraz Feel It Still, przebój zespołu Portugal. The Man.

  1. Rockstar (=)
  2. Havana (=)
  3. Perfect (+2)
  4. Gucci Gang (-1)
  5. Thunder (-1)
  6. To Good at Goodbyes (+1)
  7. Bodak Yellow (Money Moves) (-1)
  8. No Limit (+3)
  9. What Lovers Do (+1)
  10. Feel It Still (-2)

Najnowsze wpisy

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.