BillboardChart WatchDział News

Billboard Weekly: Drake utrzymuje się na szczycie listy albumów; „Shape of You” już 10 tygodni na 1. miejscu wśród singliMore Life jest drugim albumem w tym roku, który spędza dwa pierwsze tygodnie w zestawieniu na pozycji lidera. Shape of You jest dopiero 34. piosenką w całej historii listy, która przez co najmniej 10 tygodni okupowała szczyt. The Chainsmokers biją kolejny rekord!

BILLBOARD 200

Nowa płyta Drake’a wciąż świetnie radzi sobie w serwisach streamingowych. W minionym tygodniu osiągnęła drugi najwyższy wynik w streamingu, ustępując jedynie… samej sobie z tygodnia debiutu. Dla Drake’a jest to już dwudziesty tydzień w całej karierze spędzony na szczycie notowania albumów. Wśród hip-hopowych artystów jedynie Jay-Z oraz M.C. Hammer dłużej przebywali na 1. miejscu. Pozycja numer 2. po raz kolejny należy natomiast do Eda Sheerana, a na najniższym stopniu podium zadebiutował Trey Songz i jego nowe wydawnictwo. Album Tremaine jest piątym krążkiem tego rapera, który znalazł się w TOP 10.

Pierwszą piątkę dopełnia ścieżka dźwiękowa do filmu Piękna i Bestia oraz wracająca po raz kolejny Metallica. Ich ostatnia płyta Hardwired… To Self-Destruct wciąż zbiera profity w związku z koncertową promocją grupy. W drugiej połowie pierwszej dziesiątki próżno szukać jakichkolwiek nowości. Skutecznie blokują je niesłabnące na popularności płyty Bruno Marsa, Future czy The Weeknda.

POSITION ARTIST ALBUM UNITS (Pure) [Streams] CHANGE
#1 Drake More Life 225,000 (43,000) [169,000] -55%
#2 Ed Sheeran ÷ 98,000 -17%
#3 Trey Songz Tremaine 67,000 (45,000) DEBUT
#4 Soundtrack Beauty and the Beast 64,000 -36%
#5 Metallica Hardwired… To Self-Destruct 50,000 (48,000) +110%
#6 Bruno Mars 24K Magic 49,000 -4%
#7 Soundtrack Moana 46,000 -8%
#8 Rick Ross Rather You Than Me 40,000 -62%
#9 Future Future 39,000 -3%
#10 The Weeknd Starboy 36,000 -6%

BILLBOARD HOT 100

Główny singiel Eda Sheerana, promujący jego ostatnie wydawnictwo, spędza dziesiąty tydzień na szczycie Billboard Hot 100 i staje się pierwszym utworem od czasu Closer, który przebywa tak długo na 1. miejscu. Jednocześnie Shape of You po raz czwarty znajduje się na prowadzeniu we wszystkich składowych głównego notowania – zarówno w serwisach streamingowych i sprzedaży cyfrowej, jak i w airplayu. Odkąd zaczęto wliczać streaming do budowania notowań Billboardu w 2013 roku, tylko dwie piosenki zdołały się utrzymać na szczycie wszystkich trzech zestawień przez miesiąc. Był to wspomniany wcześniej przebój Closer oraz Uptown Funk!.

Na 2. miejscu umacnia się Bruno Mars. That’s What I Like poprawia swoje wyniki w streamingu oraz w airplayu, a tylko nieznacznie gorzej radzi sobie w sprzedaży. Na pozycję numer 3. awansują natomiast chłopaki z The Chainsmokers. Something Just Like This nie tylko osiąga swój najlepszy rezultat jak do tej pory, ale wraz z singlem Paris sprawia, że duet ten stał się najdłużej ciągle przebywającym w pierwszej dziesiątce podmiotem artystycznym, który nie jest wykonawcą solowym! Oprócz wymienionych wcześniej utworów, przyczyniły się do tego także przeboje Don’t Let Me Down oraz Closer.

Pierwszą piątkę uzupełniają The Weekend z Daft Punk, którzy awansowali na 4. miejsce oraz powracający do TOP 10 KYLE i Lil Yachty. W drugiej połowie pierwszej dziesiątki zaroiło się zaś od spadków. Najbardziej bolesny spadek zaliczyli ZAYN & Taylor Swift. I Don’t Wanna Live Forever zepchnięte zostało bowiem z podium aż na 7. miejsce.

Top 10:
1. Shape of You (=)
2. That’s What I Like (=)
3. Something Just Like This (+4)
4. I Feel It Coming (+1)
5. iSpy (+7)
6. Bad and Boujee (-2)
7. I Don’t Wanna Live Forever (-4)
8. Tunnel Vision (-2)
9. Paris (+1)
10. Passionfruit (-2)

Tags
Show More


Szymon Kubik

22 lata. Zamieszkały w niewielkiej miejscowości koło Krakowa. Student zarządzania informacją na Uniwersytecie Jagiellońskim. Z muzyką na co dzień od mniej więcej 10 lat. Interesujący się tym, co popularne, a zafascynowany tym, co (jeszcze) awangardowe i schowane w podziemiu.

Related Articles

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.