Billboard Weekly: Taylor Swift powraca na szczyt! Ed Sheeran i Beyoncé czwarty...

Billboard Weekly: Taylor Swift powraca na szczyt! Ed Sheeran i Beyoncé czwarty tydzień z najlepszym singlem

Array

W najnowszym notowaniu Taylor Swift powraca na 1. miejsce listy Billboard 200. Na podium Hot 100 bez zmian, za to raperka Cardi B wyrównuje rekord m. in. zespołu The Beatles!

BILLBOARD 200

nullW pierwszym noworocznym notowaniu, Reputation, najnowszy album Taylor Swift, wraca na szczyt listy najlepiej sprzedających się albumów w Stanach Zjednoczonych. Sukces ten zawdzięcza wynikowi 107 tys. unitów, z czego 79 tys. pochodziło z sprzedaży tradycyjnej.
Reputation zostało również pierwszym krążkiem, który spędza 4. tydzień na pierwszym miejscu od czasu albumu Starboy autorstwa The Weeknd, który spędził na szczycie listy 5. tygodni, ostatni podczas notowania z datą 11 lutego 2017.

Drugie miejsce należy do awansującego o dwa oczka Divide autorstwa Eda Sheerana. Album rozszedł się w ilości 92 tys. unitów.

Na ostatnim stopniu podium jedyny debiut w najlepszej dziesiątce Billboard 200. Jest nim krążek zatytułowany Huncho Jack, Jack Huncho, za którym stoją dwaj raperzy – Travis Scott oraz Quavo. Sukces ich najnowszego dzieła zawdzięczają głównie streamingowi, ponieważ z 90 tys. unitów, jedynie 17 tys. pochodziło z tradycyjnej sprzedaży.
Jako solista, Travisowi udało się już wcześniej dwa razy zająć miejsce w Top 10 notowania albumów. Raz znajdował się na szczycie za sprawą albumu Birds in the Trap Sing McKnight w 2016 roku, natomiast Rodeo wydane w 2015 roku plasowało się najwyżej na miejscu 3. Quavo do tej pory nie wydał solowej płyty.

Na 4. lokacie z pozycji lidera spada krążek Revival Eminema, który osiągnął wynik sprzedażowy niższy o 68% w porównaniu z poprzednim notowaniem.

5. miejsce przypada ścieżce dźwiękowej z musicalu The Greatest Showman (Król rozrywki). Awans aż o 58 oczek zawdzięcza wynikowi 77 tys. unitów. Wzrost sprzedaży albumu spowodowany jest premierą filmu w Stanach Zjednoczonych. Na soundtracku możemy usłyszeć takie gwiazdy jak Hugh Jackman, Zac Efron czy Zendaya.

W dalszej części notowania o jedno oczko niżej plasuje się świąteczny album A Pentatonix Christmas. Na 7. lokacie utrzymuje się The Thrill of It All Sama Smitha, a spadek o 5. pozycji odnotowuje G-Eazy z najnowszym albumem zatytułowanym The Beautiful & Damned. 9. miejsce należy do awansującego z 16. Kendricka Lamara i jego DAMN.; a najlepszą dziesiątkę zamyka Stoney Post Malone’a.

# Artist Album Change Units % chg
1 Taylor Swift Reputation +1 107,000 -19%
2 Ed Sheeran Divide +2 92,000 +2%
3 Travis Scott & Quavo Huncho Jack, Jack Huncho DEBUT 90,000
4 Eminem Revival -3 84,000 -68%
5 Soundtrack The Greatest Showman +58 77,000 +418%
6 Pentatonix A Pentatonix Christmas -1 55,000 -26%
7 Sam Smith The Thrill of It All = 52,000 -14%
8 G-Eazy The Beautiful & Damned -5 50,000 -59%
9 Kendrick Lamar DAMN. +7 47,000 +31%
10 Post Malone Stoney +3 44,000 +15%

 

BILLBOARD HOT 100

nullPierwsza trójka listy najpopularniejszych singli w Stanach pozostaje niezmienna już czwarty tydzień z rzędu. Na prowadzeniu utwór Perfect nagrany przez Eda Sheerana i Beyonce, druga lokata należy do Rockstar od Post Malone’a i 21 Savage, a podium domyka Havana Camili Cabello, w której gościnnie wystąpił Young Thug.

O jedno oczko, na 4. pozycję awansuje utwór No Limit G-Eazy’ego, który został nagrany wspólnie z A$AP Rockym i Cardi B. Przy ostatniej artystce musimy zatrzymać się na dłużej, bowiem w tym tygodniu na dobre zapisała się w historii notowania Hot 100.

Raperka dzięki utworowi No Limit, MotorSport, plasującemu się na 6. pozycji, nagranemu wspólnie z grupą Migos i Nicki Minaj oraz piosence Bodak Yellow (Money Moves) zajmującej miejsce 10.; trafia do grona 15 artystów, których trzy utwory znajdowały się w najlepszej dziesiątce Billboard Hot 100 w jednym tygodniu. Taki sukces do tej pory przypisać sobie mogli m. in. The Beatles, Bee Gees, 50 Cent, Usher, Akon czy Justin Bieber.

Cardi B, Iggy Azalea, Ariana Grande, Adele oraz Ashanti Douglas są jedynymi kobietami, którym udało się osiągnąć potrójne Top 10 w jednym tygodniu.

Sukces raperki to głównie zasługa streamingu. Wszystkie trzy utwory znajdują się w najlepszej dziesiątce najchętniej odtwarzanych piosenek.
Oprócz tego, najnowszy utwór Cardi B zatytułowany Bartier Cardi, w którym gościnnie występuje 21 Savage, debiutuje na 14. pozycji, zaś La Modelo, za którym stoją Ozuna oraz Cardi, na miejscu 52.

Powracając jeszcze do utworu No Limit – 4. pozycja na liście Hot 100 to dla G-Eazy’ego, jak i A$AP Rocky’ego najlepszy wynik w karierze.
5. miejsce notowania w tym tygodniu przypadło utworowi Thunder od Imagine Dragons. Na 6. lokacie, dwa oczka niżej względem poprzedniego tygodnia, plasuje się utwór Gucci Gang Lil Pumpa.
Too Good at Goodbyes utrzymuje pozycję numer 8, a na 9. miejscu ujrzeć możemy Halsey i jej Bad At Love.

  1. Perfect (=)
  2. Rockstar (=)
  3. Havana (=)
  4. No Limit (+1)
  5. Thunder (+1)
  6. Gucci Gang (-2)
  7. MotorSport (=)
  8. Too Good at Goodbyes (=)
  9. Bad At Love (+1)
  10. Bodak Yellow (Money Moves) (+2)

14. Bartier Cardi
52. La Modelo

 

 

Najnowsze wpisy

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.