Chart Watch Billboard Billboard ogłasza Love On The Brain najbardziej wpływową piosenką roku 2017

Billboard ogłasza Love On The Brain najbardziej wpływową piosenką roku 2017

Love On The Brain Rihanny to coś, co można nazwać strzałem w dziesiątkę. Piosenka – jak stwierdza Billboard – stała się najbardziej wpływową piosenką pop roku.

Love On The Brain to jedna z trzynastu piosenek, które znalazły się na wydanym w 2016 albumie Anti, który jest ósmym krążkiem w karierze Rihanny.

Po długiej wspinacze piosenka znalazła się na szczytach list przebojów, a w tym na jednym z najważniejszych – szczycie Billboard. Po raz pierwszy piosenka na amerykańskiej liście znalazła się na miejscu 83. Na pierwsze miejsce Love On The Brain pomógł dostać się serial Grey’s Anatomy gdzie w finałowym odcinku 12 sezonu usłyszeliśmy właśnie tę piosenkę.

27 września 2016 piosenka stała się oficjalnym singlem z Anti i to właśnie ona zjednoczyła nie tylko fanów Rihanny, ale i szerokie grono odbiorców różnych gatunków muzycznych oraz różnych grup wiekowych. Przez Billboard Love On The Brain nazwane zostało ponadczasową wrażliwością. Sukcesem utworu jest również sam wokal oraz kontekst słów.

If there is a singer apt enough to tackle the heart-wrenching emotional depth of the lyrics, that would be Rihanna.

Zaraz po premierze Anti, krytycy przypisywali tekstom nawiązania do przeszłości Rihanny i jej związku z Chrisem Brownem, przez co nałożone zostały na nie kolejne warstwy znaczeniowe.

Radiowy sukces jaki odniosło Love On The Brain jest dziś rzadko spotykany, nie jest to prawdziwa popowa piosenka bo jest bardziej podobna do stylu Etty James – pisze Billboard. Jednakże, nie chodzi tu jedynie o samo brzmienie, niezwykłą rolę odgrywa tu także tekst, który u Rihanny jest też historią.

Najpopularniejsze (48h)