Dział PublicystykaZestawienia redakcji

Best of 2017. Zaczynamy podsumowanie roku 2017 na All About MusicJak co roku na początku stycznia będziemy podsumowywać mijający rok. A ten był niebywale udany, mimo, że rok temu wydawało się, że będzie dosyć nudno. Zaczniemy od listy 50 najlepszych albumów 2017 roku. Sprawdźcie szczegóły i plan jazdy.

Każdy z redaktorów All About Music został poproszony o przygotowanie czterech listy: najlepszych albumów ogółem, najlepszych piosenek ogółem, najlepszych albumów polskich i najlepszych piosenek polskich. Listy miały zawierać od ok. 10 pozycji do maksymalnie 50. Następnie każda taka lista została skrupulatnie wdrożona do Excela, miejsce pierwsze otrzymywało 30 punktów, miejsce drugie 29 punktów i tak dalej, aż do miejsca 30-tego, które otrzymywało jeden punkt. Jeśli dany redaktor sporządził listy dłuższe niż 30 pozycji, to każdy album czy piosenka powyżej 30 lokaty otrzymywał symboliczny jeden punkt. Po zsumowaniu powstały nam cztery rankingi, które właśnie Wam prezentujemy.

Rozpoczniemy od listy 50 albumów. Zdradzimy, krążek na miejscu 50. zebrał 73 punkty, a album na miejscu pierwszym – 426. Główne zestawienie zawierać będzie wszystkie albumy, z każdego kraju, w tym z Polski. Podobnie lista 35 najlepszych utworów. Osobno zrobiliśmy również listy najlepszych utworów i albumów tylko z Polski. Ale to w przyszłym tygodniu.

Do głównego zestawienia albumów udało się dostać dziewięciu albumom z Polski.

Oto rozkład jazdy jaki dla Wasz przygotowaliśmy:

A dzisiaj zapraszamy na pierwszy etap – albumy od miejsca 50. do 36.!

Tags
Show More


Łukasz Mantiuk

Wydawca i redaktor naczelny All About Music, na stałe (i z miłości) osiedlony w najpiękniejszym mieście Polski, Gdańsku. Miłośnik mainstremu oraz wszystkiego, co niemainstremowe. Lubi proste rzeczy i eksperymentalne, ciekawe i nudne, nowe i stare. Beyoncé i Marylę Rodowicz, Years & Years ale i Evanescence. Popowo i rockowo, soulowo i elektronicznie.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.