Basia Trzetrzelewska powraca z albumem barwnym jak motyle o tytule Butterflies! To pierwsze wydanie artystki po długoletniej przerwie. 

Butterflies to pierwszy od 9 lat studyjny krążek artystki. Do tego jest to prawdopodobnie najbardziej jazzowy album w jej karierze. Fizyczna premiera albumu odbyła się 18 maja.

Płytę promuje singiel Matteo – klasyczne wcielenie Basi, czyli energiczna samba, z kołyszącymi melodiami, z czym współgra perkusja i gitara.

Na płycie znalazły się też takie kawałki jak Bubble i Butterfly, które idealnie współgra z optymizmem wokalistki. Nieco szybszą propozycją jest kawałek No HeartacheWhere’s Your Pride przypomina nam rocka z początku lat 60. Przesłuchamy tu również kawałki o nazwach Be.Pop czy Like Crazy oraz Rachel’s Waltz. To jednak nie koniec – na płycie znajduje się też kawałek jazzującej samby w Pandora’s Box. Klasyczne pianino, gitara i perkusja, to składniki tytułowego utworu Butterflies.

Teksty Basi skupiają się na prawdziwym życiu i szczerych emocjach. Wokalistka słynie z umiejętności łatwego łączenia jazzu, popu, latynoskich rytmów, R&B i rocka. We wszystkim towarzyszą jej tacy muzycy jak: Danny White grający na instrumanetach klawiszowych, gitarzyści Peter White i Giorgio Serci, perkusista Marc Parnell, basista Andres Lafone, saksofonista Paul Booth i trębacz Kevin Robinson.

Ciekawostką jest to, że w nagraniach wzięli udział muzycy z Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina w Warszawie.