AlbumyCałe albumyDział News

Basia Trzetrzelewska powróciła z nowym albumemBasia Trzetrzelewska powraca z albumem barwnym jak motyle o tytule Butterflies! To pierwsze wydanie artystki po długoletniej przerwie. 

Butterflies to pierwszy od 9 lat studyjny krążek artystki. Do tego jest to prawdopodobnie najbardziej jazzowy album w jej karierze. Fizyczna premiera albumu odbyła się 18 maja.

Płytę promuje singiel Matteo – klasyczne wcielenie Basi, czyli energiczna samba, z kołyszącymi melodiami, z czym współgra perkusja i gitara.

Na płycie znalazły się też takie kawałki jak Bubble i Butterfly, które idealnie współgra z optymizmem wokalistki. Nieco szybszą propozycją jest kawałek No HeartacheWhere’s Your Pride przypomina nam rocka z początku lat 60. Przesłuchamy tu również kawałki o nazwach Be.Pop czy Like Crazy oraz Rachel’s Waltz. To jednak nie koniec – na płycie znajduje się też kawałek jazzującej samby w Pandora’s Box. Klasyczne pianino, gitara i perkusja, to składniki tytułowego utworu Butterflies.

Teksty Basi skupiają się na prawdziwym życiu i szczerych emocjach. Wokalistka słynie z umiejętności łatwego łączenia jazzu, popu, latynoskich rytmów, R&B i rocka. We wszystkim towarzyszą jej tacy muzycy jak: Danny White grający na instrumanetach klawiszowych, gitarzyści Peter White i Giorgio Serci, perkusista Marc Parnell, basista Andres Lafone, saksofonista Paul Booth i trębacz Kevin Robinson.

Ciekawostką jest to, że w nagraniach wzięli udział muzycy z Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina w Warszawie.

Tags
Show More


Patrycja Mucha

Studentka II roku Tekstów Kultury. Każdą wolną chwilę spędza z muzyką popularną, ale w każdym gatunku odnajdzie coś dla siebie. Seriale również pochłaniają sporą część jej życia.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Check Also

Close