Dział NewsEurowizjaFestiwale, koncerty, wydarzenia

Azja będzie miała swoją EurowizjęOd jakiegoś czasu mówiło się, że powstanie specjalna wersja Eurowizji, w której udział będą brały kraje azjatyckie. Plotki okazały się prawdziwie, sprawdźcie szczegóły.

Po wielu miesiącach plotek i szczątkowych informacji, organizatorzy wreszcie oficjalnie ogłosili, że Eurovision Asia powstanie! Format cały czas jest przygotowywany i dopracowywany, ale ruszyła już oficjalna strona konkursu, z której wynika, że w wyścigu po wygraną weźmie udział nawet do 20 państw. Zobaczcie specjalną zapowiedź konkursu poniżej:

Konkurs Piosenki Eurowizji pierwszy raz odbył się 1956 roku. Wzięło w nim udział wówczas jedynie 7 państwa, a wygrała Szwajcaria. Obecnie corocznie w konkursie bierze udział około 40 państw. W 2015 roku Eurowizja została wpisana do księgi Guinnessa, jako najdłużej transmitowany konkurs muzyczny w historii.

Tags
Show More


Kamil Kopka

21 lat, student UMK, początkujący polonista. Największa pasja - muzyka. Najbardziej zagłębiony w muzyce popularnej, lecz potrafiący odnaleźć coś dla siebie w każdym gatunku.

Related Articles

3 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.