Dział News Anyone I Want To Be dla Rity Ory lub Iggy Azalei? Cutfather...

Anyone I Want To Be dla Rity Ory lub Iggy Azalei? Cutfather opowiada o początkach utworu

Za propozycją Anyone I Want To Be stoi międzynarodowe grono producentów. Jeden z nich ostatnio przyznał, że piosenka, dzięki której Roksana Węgiel sięgnęła po zwycięstwo podczas ostatniej Eurowizji Junior 2018 miała szanse trafić w ręce Rity Ory i Iggy Azalei.

Jedną z osób stojących za sukcesem Roksany Węgiel w Mińsku jest Mich Hedin Hansen, znany w branży jako Cutfather. Duński producent mający w dorobku współpracę z między innymi z Kylie Minouge, Olly’m Mursem czy Alexandrą Burke wszedł w skład grona odpowiedzialnego za powstanie Anyone I Want To Be. Cutfather w rozmowie z duńskim nadawcą publicznym przyznał, że zwycięski utwór Eurowizji Junior 2018 nie był jednak napisany specjalnie dla polskiej reprezentantki.

Piosenka ta leżała w szufladzie od czterech-pięciu lat i czekała na odpowiedniego artystę. Było wielu międzynarodowych artystów, którzy byli nią zainteresowani (…) Wiem, że Iggy Azalea pracowała nad tym utworem, Rita Ora także była nim bardzo zainteresowana.

Ostatecznie piosenka nie wylądowała w dorobku żadnej z tych artystek, dzięki czemu Anyone I Want To Be mogło trafić do Roksany Węgiel. Cutfather przyznał także, że o wykorzystaniu na Eurowizji Junior dowiedział się od wytwórni współpracującej z innym współproducentem tego utworu.

Właściwie zapomniałem o tej piosence. Zgodziliśmy się, że mogą (TVP i Universal Music Polska, przyp. red.) jej użyć i od tego czasu nie miałem żadnych wieści na ten temat. Ale kiedy zobaczyłem niedzielne informacje z tytułem „Junior Eurovision” telefon nagle zadzwonił.

Producent pogratulował także Roksanie Węgiel niedzielnego sukcesu na Eurowizji Junior 2018. Reprezentantka Polski wygrała konkurs z 215 punktami, z czego 79 pochodziło od jury, wokalistka natomiast wygrała głosowanie internautów z dorobkiem 136 punktów.

Arkadiusz Zroślak
Student zarządzania kultura i mediami na Uniwersytecie Jagiellońskim. Nie zamyka się w określonych gatunkach muzycznych, jednak najwięcej miejsca na playliście zajmuje pop zarówno w wersji mainstreamowej jak i alternatywnej. Baczny obserwator Eurowizji, który w wolnych czasie stara się szukać nowych bodźców muzycznych.

Popularne