Odliczanie zakończone. Dziś odbyła się premiera trzeciej solowej płyty Anny Wyszkoni. Album ukazał się w dwóch wersjach – standardowej oraz deluxe.

Na standardowej wersji nowego albumu Anny Wyszkoni znalazło się 10 premierowych piosenek. Wydanie deluxe wzbogaciły 3 kolejne utwory, a także singiel Oszukać los w akustycznej aranżacji.

Standard

Oszukać los
Nie chcę cię obchodzić
Mimochodem
Zanim to powiem
Cisza tak dobrze brzmi
Do góry nogami
Z bezsennej nocy w jasny dzień
Senne popołudnie
Jestem tu nowa
Napisy końcowe
Oszukać los (akustycznie)

Deluxe

Oszukać los
Nie chcę cię obchodzić
Mimochodem
Zanim to powiem
Cisza tak dobrze brzmi
Czas. Miłość. Śmierć.
Do góry nogami
Zdania sprzeczne
Z bezsennej nocy w jasny dzień
Senne popołudnie
Kobietą być
Jestem tu nowa
Napisy końcowe
Oszukać los (akustycznie)

Trzecia solowa płyta Anny Wyszkoni została zatytułowana Jestem tu nowa, a jej premiera odbyła się 31 marca 2017 roku nakładem wytwórni Universal Music Polska.

Co o nowej płycie mówi sama wokalistka?

„Jestem tu nowa” to 13 (nie jestem przesądna) premierowych, bardzo zróżnicowanych stylistycznie piosenek o ogromnym ładunku emocjonalnym. W tekstach wyrzuciłam z siebie wszystko, co doskwierało mi przez ostatni rok, jednak muszę zaznaczyć, że nie jest to płyta o nieszczęściu. Wręcz przeciwnie, jest o sile, charakterze, o szczęściu i o miłości, która mnie przepełnia. I o nowym życiu, które dostałam w prezencie. Trudno mi jednoznacznie sklasyfikować ten album, ciężko opisać go słowami, zresztą… po co? Przecież opowiadanie o muzyce to jak tańczenie o literaturze, więc znacznie sensowniej będzie po prostu go posłuchać, do czego gorąco namawiam. Mam nadzieję, że tak jak ja, nie będziecie mogli się od niego uwolnić.

null

Przypomnijmy, że pierwszą zapowiedzią nowej płyty Anny Wyszkoni była piosenka pod tytułem Oszukać los. Muzykę do niej skomponowali Marek Raduli oraz Marcin Limek, którzy są autorami większości kompozycji z nadchodzącej płyty. Premiera utworu odbyła się 11 października 2016 roku.

Drugim singlem promującym album została piosenka Nie chcę cię obchodzić, do której muzykę skomponował Jan Borysewicz.

null