Anita Lipnicka zaskoczyła fanów kolejnym singlem. Utwór Z miasta jest zapowiedzią nowej płyty wokalistki, która ukaże się jesienią tego roku.

Oficjalna premiera piosenki Z miasta odbyła się 14 lipca 2017 roku, choć fani Anity Lipnickiej mieli już okazję usłyszeć ją na żywo podczas koncertów. Nowy singiel jest zapowiedzią szóstej solowej płyty artystki, która ukaże się jesienią tego roku. Piosenka powstała we współpracy z zespołem The Hats. Teledysk w reżyserii Jędrzeja Guzika ukazał się 26 lipca.

Jest to song ku czci natury, rzecz o pragnieniu wyrwania się z cywilizacji, o poczuciu swobody i wolności, jakie daje nam obcowanie z przyrodą. Żyjemy za szybko, zbyt mechanicznie. Spalamy się, zatapiamy w betonie, gubimy siebie w wyścigu o nic w otoczeniu wielkomiejskich scenografii. Czas się zatrzymać. Czas wrócić do źródeł… – mówi Anita Lipnicka

Poprzedni singiel Anity Lipnickiej – Ptasiek – miał premierę w lipcu 2016 roku. Piosenka znalazła się na koncertowym albumie wokalistki podsumowującym jej dotychczasową działalność artystyczną. Studyjną dyskografię Anity Lipnickiej zamyka Vena Amoris z 2013 roku.

Fanclub Anity Lipnickiej na Facebooku