AlbumyDział NewsMam Talent!Programy muzyczne w TV

Ania Teliczan z Mam Talent! wydaje płytęW końcu coś zaczyna się dziać, ponieważ uczestnicy programów typu talent show zaczynają wydawać swoje krążki. Teraz przyszła kolej na Anię Teliczan, finalistkę drugiej edycji programu Mam Talent!.  Nad swoimi wydawnictwami pracują już Kacper Sikora i Marta Podulka (Mam Talent!, edycja czwarta), Michał Szpak i Ada Szulc (X Factor Polska, edycja pierwsza) oraz uczestnicy programu The Voice of Poland.

Krążek Teliczan zatytułowany został po prostu Ania Teliczan, a jego premiera miała miejsce dokładnie dzisiaj, 16 stycznia 2012 roku. Lista utworów przedstawia się następująco:

  1. Między nami
  2. Miłość albo śmierć
  3. Can’t You Get Enough
  4. One True Lover
  5. Miłość to muzyka
  6. Był taki ktoś
  7. Tomorrow
  8. For Your Love
  9. K
  10. Nie znasz dnia
Ania Teliczan, okładka debiutanckiego albumu
Okładka albumu "Ania Teliczan"
Za produkcję płyty odpowiada Troy Miller, współpracownik takich artystów jak Mark Ronson, Macy Grey czy Adele. Odpowiadał również za produkcję płyt Amy Winehouse. Przy krążku pracowali również Seweryn Krajewski, u którego Teliczan zaśpiewała na jego ostatniej płycie oraz Andrzej Piaseczny, który napisał kilka tekstów dla młodej artystki. Sama Ania również sięgnęła po długopis.

– Tak, napisałam dwa i pół tekstu – śmieje się. – Oczywiście, żeby napisać tekst, trzeba nie tylko potrafić to robić, ale i mieć coś do powiedzenia, więc choć to są proste rzeczy, dla mnie są naprawdę ważne. Myślę, że w przyszłości będę pisała więcej. Będę próbowała.

Kierunek, który uczestniczka Mam Talent! obrała na swoim debiutanckim krążki poszedł w dwie strony. Z jednej strony najczystszej postaci rock’n’rolla, ale też r’n’b i podszyty jazzem anglosaski pop, z drugiej polską piosenkę estradową.

Album jest już dostępny w sklepach internetowych – empik.pl czy merlin.pl – a także w dobrych sklepach branżowych takich jak np. Empik. Pierwszym singlem z albumu jest utwór One True Lover, który Ania Teliczan wykonała ostatnio w programie Dzień Dobry TVN. Występ można zobaczyć pod tym linkiem.

Tags
Show More


Łukasz Mantiuk

Wydawca i redaktor naczelny All About Music, na stałe (i z miłości) osiedlony w najpiękniejszym mieście Polski, Gdańsku. Miłośnik mainstremu oraz wszystkiego, co niemainstremowe. Lubi proste rzeczy i eksperymentalne, ciekawe i nudne, nowe i stare. Beyoncé i Marylę Rodowicz, Years & Years ale i Evanescence. Popowo i rockowo, soulowo i elektronicznie.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.