Ania Dąbrowska czaruje słuchaczy swoją muzyką już od niemal 15 lat. Przez ten czas nazbierało się w jej repertuarze sporo przebojów, które pokochali zarówno młodzi, jak i nieco starsi słuchacze. Nic więc dziwnego, że piosenkarka z Chełma postanowiła zebrać je wszystkie do kupy i w oparciu o nie stworzyć koncertowe widowisko. Trasa The Best Of dwukrotnie zawitała do warszawskiego klubu Stodoła, a redakcja All About Music miała okazję zobaczyć czwartkowy koncert artystki.

Zbierzmy największe przeboje, zróbmy z nich setlistę i zorganizujmy trasę koncertową – to wszystko wydaje się takie proste. A wcale takie nie jest. Nawet masa słynnych piosenek może nie wybronić koncertu, jeśli nie będzie elementu zaskoczenia. Ania Dąbrowska stanęła przed sporym wyzwaniem stworzenia widowiska pełnego znanych hitów, które nie okaże się nudne i przewidywalne. Egzamin zdała bez dwóch zdań.

Czwartkowy wieczór w wypełnionym po brzegi klubie Stodoła otworzył koncert włoskiego artysty Johanna Sebastiana Punka. Była to przyjemna muzyczna chwila z gitarowym graniem. Support dobry, acz bez większych fajerwerków.

Ania Dąbrowska pojawiła się na scenie tuż po godz. 20:00 w towarzystwie swoich muzyków oraz trzyosobowego chórku i niemal natychmiast wywołała ogromne poruszenie wśród warszawskiej widowni. Przez kilkanaście lat pracy artystycznej piosenkarce z Chełma udało się zdobyć rzeszę wiernych fanów, którzy wspierają ją tak samo mocno na każdym etapie kariery. No cóż, ponad 300 tysięcy sprzedanych płyt mówi samo za siebie.

Setki fanów zgromadzonych w Stodole pokazało, że muzyka Ani Dąbrowskiej jest im niezwykle bliska. Od początku do końca śpiewali i bawili się razem z artystką, która po raz kolejny udowodniła, że ma jeden z ciekawszych wokali w naszym kraju. W trakcie półtoragodzinnego koncertu mieliśmy okazję usłyszeć mnóstwo przebojowych i emocjonalnych melodii, którymi od lat 37-letnia wokalistka zachwyca Polaków. Wszystko podane z niezwykłą elegancją oraz klasą, bez zbędnych momentów. Miło, że pojawiły się także zupełnie nowe aranżacje.

Nie zabrakło oczywiście największych hitów, czyli m.in. Trudno mi się przyznać, Bawię się świetnie, Charlie, Charlie, Nigdy więcej nie tańcz ze mną czy Tego chciałam. Publiczność szalała także przy popularnych singlach Nieprawda, W głowie, Porady na zdrady (Dreszcze) i najnowszym Z Tobą nie umiem wygrać, który mogliśmy usłyszeć aż dwukrotnie – także podczas bisu. Pięknym momentem był także cover słynnej piosenki Bang Bang.

Na warszawskich widzów czekała także mała niespodzianka, czyli wyjątkowy duet Ani Dąbrowskiej i Roberta Cichego, który od wielu lat współpracuje z piosenkarką. Para zaśpiewała wspólnie piosenkę Old Times Girl z solowej płyty gitarzysty, a w trakcie występu kręcono zdjęcia do oficjalnego teledysku promującego utwór. Czekamy na premierę!

Ania Dąbrowska to klasa sama w sobie. Koncert The Best Of pokazał i uświadomił, jak wiele dobrego piosenkarka zrobiła dla polskiej muzyki XXI wieku. Jej przebojowe melodie przyciągają na żywo oraz pozwalają świetnie się bawić, nawet jeśli teksty opowiadają o czymś naprawdę bolesnym. Piękna scenografia, przyjemna atmosfera, mnóstwo hitów i prawdziwa artystka na scenie. Więcej takich koncertów!

Ostatni raz… #aniadabrowska #nieprawda #koncert #concert #live #love #her #music 😍

A post shared by V.D (@vd.viola) on