Dział Publicystyka Ania Dąbrowska pokazała, co w niej najlepsze. Relacja Maksymiliana Kluziewicza

Ania Dąbrowska pokazała, co w niej najlepsze. Relacja Maksymiliana Kluziewicza

W zeszłą środę, Ania Dąbrowska pojawiła się na warszawskim Torwarze w ramach trasy THE BEST OF i rzeczywiście pokazała to, co jest w niej „the best”. A my? My bawiliśmy się świetnie.

Zanim największe przeboje z repertuaru wokalistki rozbrzmiały w warszawskiej hali widowiskowej, przed publicznością zaprezentował się jej gitarzysta, a zawodowo również wokalista, który niedawno wydał swój debiutancki album – Robert Cichy. Muzyk wykonał kilka solowych kawałków, w akompaniamencie skrzypiec i perkusji. W roli supportu sprawdził się świetnie – jego drapieżny głos i skoczna muzyka pobudziły wszystkich.

Równo z harmonogramem, o godzinie 20:30 na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru – Ania Dąbrowska, która rozpoczęła koncert dobrze znanym singlem Nigdy więcej nie tańcz ze mną, ale w zupełnie odmienionej wersji. Im dalej, tym jeszcze więcej hitów było nam dane usłyszeć. Nie zabrakło m.in. Bawię się świetnie, Charlie, Charlie czy Tego chciałam. W ramach bonusów w setliście, artystka wykonała też mniej znany kawałek Opowiedz mi z płyty Kilka historii na ten sam temat, jak również wystąpiła w duecie ze wspomnianym już wcześniej Robertem Cichym.

Przez cały czas trwania koncertu, artystka bardzo dbała o kontakt z publicznością. Stojąc w I rzędzie, czułem się „dopieszczony” przez nią, ponieważ bardzo często przemieszczała się po scenie, poświęcała uwagę każdej ze stron, zachęcała do wspólnego śpiewania i wielokrotnie dziękowała. Fani odwdzięczali się gromkimi brawami, głośnym wyśpiewaniem każdego wersu z utworów, a także okrzykami w przerwie między piosenkami. Jedna z fanek obchodziła tego dnia 22. urodziny, o czym wokalistka została poinformowana przez jej przyjaciół. Zamiast tradycyjnego Sto lat, zadedykowane zostało jej wykonanie Serce nie sługa.

Największe pobudzenie wśród publiczności wywołały jednak ostatnie single Ani Dąbrowskiej – Z Tobą nie umiem wygrać, Porady na zdrady i wspomniane Serce nie sługa, które wciąż podbijają polskie listy przebojów. Nie dziwi zatem fakt, że jako bis, piosenkarka postanowiła ponownie wykonać kawałek Z Tobą nie umiem wygrać. W roli bisu świetnie sprawdził się też utwór Nieprawda.

Warszawski koncert na Torwarze udowodnił, że Ania Dąbrowska ma bardzo dużo do zaoferowania zarówno jako wokalistka, jak i wykonawczyni. Jej głos brzmiał niesamowicie, a ona sama dawała z siebie 100% podczas wykonywania każdego z utworów. Publiczność również spisała się na medal. Nie zabrakło ludzi starszych, nastolatków, jak i dzieci, które znały w całości piosenki wydane na długo przed ich narodzinami. Wydając kompilację THE BEST OF i wyruszając w trasę pełną hitów, wokalistka zapewne zamknęła pewien etap w swojej karierze, tym samym rozpoczynając kolejny. A ten zapowiada się chyba jeszcze bardziej ekscytująco.

Ostatnio opublikowane

In the House by Desperados – największa sylwestrowa domówka w Polsce

W Sylwestra odbył się się wielki finał projektu In the House by Desperados, zorganizowanego przez markę Desperados. Muzykę na każdej z imprez...

Poznaliśmy stanowisko Edyty Górniak w sprawie koncertu „Artyści przeciwko nienawiści”

Spontaniczny apel Dody przerodził się w wielką inicjatywę, która złączyła kilkudziesięciu artystów, aby zjednoczyć się przeciwko hejtowi i nienawiści. Dwa dni...

Nowy konkurs! Wygraj autobiografię Ennio Morricone

Spontaniczny konkurs przygotowany dla wszystkich fanów twórczości Ennio Morricone. Do wygrania 3 sztuki jego najnowszej autobiografii.

Throwback Review: Myslovitz – Miłość w czasach popkultury (1999), recenzja Karoliny Młynarskiej

Mija dwadzieścia lat od premiery jednej z ważniejszych i popularniejszych polskich płyt. Miłość w czasach popkultury grupy Myslovitz została nagrodzona pięcioma Fryderykami...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.