Dział Publicystyka Ania Dąbrowska oczarowała katowickie MCK. Relacja Jonatana Paszkiewicza

Ania Dąbrowska oczarowała katowickie MCK. Relacja Jonatana Paszkiewicza

Sobotni wieczór w Katowicach można było spędzić na jednym z kilku koncertów, które tego dnia odbywały się w Mieście Ogrodów. Do Spodka przyjechała Bonnie Tyler, w Królestwie występował zespół Kamp!, a do Międzynarodowego Centrum Kongresowego zawitała Ania Dąbrowska…

Mnie nie mogło zabraknąć na koncercie Ani Dąbrowskiej, która odwiedziła MCK w ramach trasy koncertowej promującej album The Best of. Artystka przywitała publiczność zupełnie niespodziewanie dwoma mniej popularnymi utworami ze swojego repertuaru – Opowiedz mi i Już mnie nie ma w twoich planach z płyty Kilka historii na ten sam temat. Koncert w katowickim Centrum Kongresowym z założenia był koncertem siedzącym i dwie pierwsze piosenki faktycznie siedzeniu sprzyjały. Jednak wraz z upływem czasu i kolejnymi, coraz bardziej przebojowymi piosenkami, publiczność coraz to liczniej zaczynała gromadzić się pod sceną. Bo czy ktoś wyobraża sobie słuchać takich utworów jak W głowie, Porady na zdrady, Z tobą nie umiem wygrać czy Nieprawda na siedząco?

Mieliśmy również okazję premierowo posłuchać najnowszego singla wokalistki – Serce nie sługa, który został nagrany na potrzeby komedii romantycznej pod tym samym tytułem. To właśnie w Katowicach Ania po raz pierwszy wykonała tę piosenkę na koncercie i trzeba przyznać, że wybrzmiała jeszcze lepiej niż w wersji studyjnej. W międzyczasie swoją solową piosenkę zaśpiewał Robert Cichy – gitarzysta z zespołu Ani, co właściwie stało się już tradycją na koncertach wokalistki. Bardzo żałuję, że swojej autorskiej, fantastycznej piosenki pt. Batumi nie zaśpiewały Dagmara i Martyna Melosik – chórzystki z zespołu Ani, których jestem jeszcze większym fanem od momentu ich występu na tegorocznym Festiwalu w Opolu, na którym zdobyły nagrodę publiczności. Ania Dąbrowska koniecznie powinna dać im przysłowiowe pięć minut na swoich koncertach.

Wracając jednak do głównej gwiazdy wieczoru, Ania Dąbrowska – jak sam tytuł trasy wskazuje – zaprezentowała większość piosenek ze swojej składanki największych przebojów. Ania zaśpiewała łącznie 13 utworów w podstawowej części koncertu i kolejne trzy na bis. Dwa utwory na bis (Bang bang i Czekam…) były jak najbardziej zaplanowane, ale piosenka wieńcząca koncert – Jeszcze ten jeden raz – została zagrana przez zespół i zaśpiewana przez Anię całkowicie spontanicznie, na życzenie publiczności, bez wcześniejszej próby. Wyszło przepięknie, był to chyba najlepszy moment całego koncertu.

Trasa koncertowa Ani Dąbrowskiej The Best of ciągle trwa. Wszystkim fanom artystki serdecznie ją polecam. Duża dawka najpiękniejszych emocji gwarantowana.

Setlista

 1. Opowiedz mi
 2. Już mnie nie ma w twoich planach
 3. Bawię się świetnie
 4. Trudno mi się przyznać
 5. W głowie
 6. W spodniach czy w sukience
 7. Old Times Girl (Robert Cichy)
 8. Tego chciałam
 9. Serce nie sługa
 10. Porady na zdrady
 11. Z tobą nie umiem wygrać
 12. Nigdy więcej nie tańcz ze mną
 13. Nieprawda
 14. Charlie, Charlie

Bis

 1. Bang Bang
 2. Czekam…
 3. Jeszcze ten jeden raz

Najnowsze wpisy

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.