Dziś nadszedł ostatni dzień września, a więc pierwszy miesiąc meteorologicznej jesieni za nami. Na kolejne dni tej najbardziej ponurej pory roku mamy dla Was trochę ciekawej muzyki. Dziś swoją premierę mają najnowsze krążki Banks oraz Craiga Davida. Poza nimi na półki sklepowe trafi także płyta 22, A Million w wykonaniu Bon Ivera. W Polsce natomiast na półkach sklepowych nowe wydawnictwa Damiana Ukeje i (niespodzianka!) Agnieszki Chylińskiej.

 

Agnieszka Chylińska - Forever Child

Płyta "Forever Child" to zaskakująca i nieoczywista wypowiedź artystki, której twórczość zawsze cechowało przez Nią samą ukute hasło: "nigdy taka sama." Tym razem artystka postanowiła połączyć i zintegrować "pod jednym dachem" rockową siłę swojego nietuzinkowego głosu z nowoczesnym brzmieniem. Zwracając się muzycznie w stronę swoich początków artystka zaprasza nas w niezwykłą podróż. "Forever Child" to ukłon artystki w stronę wszystkiego, co najpiękniejsze w najbardziej wyrazistych stylach muzycznych. Wyrazistych jak sama artystka, która nieprzerwanie od dwudziestu lat zachwyca publiczność swoją konsekwencją w byciu "nigdy taka sama".
Wytwórnia: Warner Music Poland
Ilość utworów: 10
Single: Kiedy przyjdziesz do mnie
 1. Klincz
 2. Borderline
 3. Rozpal
 4. Jak dawniej
 5. Królowa łez
 6. KCACNL
 7. Mona Liza Twoich snów
 8. Zostaw
 9. Fajerwerk
 10. Kiedy przyjdziesz do mnie

* * *

Banks - The Altar

Płyta ukazuję się 30 września i znajduję się na niej utwór „Fuck With Myself”, a także niedawno ujawniony oficjalny singiel „Gemini Feed”. Wersja cyfrowa „The Altar” zawiera 13 utworów, skomponowanych przez artystkę. Banks osobiście sprawowała artystyczną kontrolę nad każdym utworem, jaki trafił na album. Płyta jest inspirującą konfrontacją skomplikowanej miłości, tęsknoty, zdrady i zwątpienia. Przy produkcji materiału wspomógł artystkę Sohn, odpowiedzialny za brzmienie m.in. najnowszego singla „Gemini Feed”.Dyskografię Banks zamyka wydany w 2014 roku album „Goddess”.
Wytwórnia: Universal Music Polska
Ilość utworów: 13
Single: Fuck with Myself, Gemini Feed, Mind Games, To the Hilt
 1. Gemini Feed
 2. F**k With Myself
 3. Lovesick
 4. Mind Games
 5. Trainwreck
 6. This Is Not About Us
 7. Weaker Girl
 8. Mother Earth
 9. Judas
 10. Haunt
 11. Poltergeist
 12. To the Hilt
 13. 27 Hours

* * *

Ukeje - ỤZỌ

Pomysły na drugą płytę powstały w zaledwie w 3 tygodnie, na co bez wątpienia wpływ miało wyjątkowe muzyczne porozumienie, jakie łączy Ukeje i producenta Kubę Mańkowskiego. Album był nagrywany pod koniec 2015 i początku 2016 roku w w Gdyni, w studiu Sounds Great Promotion. „Trochę trudno jest mi określić dokładny kierunek, w którym podąża twórczość Ukeje na nowej płycie. Nie sposób tego zaszufladkować, muzyka jest wielowarstwowa i zróżnicowana” – komentuje artysta. Cały album dotyka spraw ważnych i prawdziwych, a każdy odbierze go po swojemu poprzez własną wrażliwość. Oprócz Damiana, teksty na nową przygotowali również Sarsa, Zofia Jaworowska oraz Piotr Rogucki. Płyta nagrywana była pod koniec 2015 i początku 2016 roku. Pierwszym singlem zapowiadającym nową płytę jest utwór „Film”, właśnie z tekstem wspomnianego Piotra Roguckiego.
Wytwórnia: Universal Music Polska
Ilość utworów: 10
Single: Film
 1. Drzewo 
 2. Film
 3. Stan nieważkości
 4. Dziura w kieszeni
 5. Niedźwiedź
 6. Za mało 
 7. Tu i teraz 
 8. Od połowy feat. Sarsa
 9. Niedopałki
 10. Spokój

* * *

Bon Iver - 22, A Milion

„22, A Million” jest częściowo listem miłosnym. Album nawiązuje również do potrzeby zrozumienia samego siebie i pogodzenia się z faktem, iż nie zawsze jest to możliwe. 10 utworów, które składają się na nowy krążek Vernona, to niezwykła kolekcja cennych momentów, miłosnych udręk i wybawienia, intensywnych wspomnień. O ile „Bon Iver, Bon Iver” odnosił się do fizycznego przywiązania do miejsc, tak album „22, A Million” mówi o uwalnianiu się od tego.
Wytwórnia: Mystic Production
Ilość utworów: 10
Single: 22 / 10, 33 "GOD"
 1. 22 (OVER S∞∞N)
 2. 10 d E A T h b R E a s T ⚄ ⚄
 3. 715 – CR∑∑KS
 4. 33 “GOD”
 5. 29 #Strafford APTS
 6. 666 ʇ
 7. 21 M◊◊N WATER
 8. 8 (circle)
 9. ____45_____
 10. 00000 Million

* * *

Craig David - Following My Intuition

Craig David to jeden z najbardziej rozpoznawalnych artystów brytyjskich, ikona R&B lat 00, który sprzedał ponad 13 milionów płyt! Artysta powraca na scenę muzyczną po blisko 6 latach milczenia. Premierę płyty zatytułowanej „Following My Intuition” zapowiadały trzy single: „One More Time”, „When Bassline Drops” i „Nothing Like This”.
Wytwórnia: Sony Music Entertainment
Ilość utworów: 14 (standard), 18 (deluxe)
Single: When the Bassline Drops, Nothing Like This, One More Time, No Holding Back, Ain't Giving Up, 16
 1. Ain’t Giving Up
 2. When the Bassline Drops
 3. Don’t Go
 4. 16
 5. Couldn’t Be Mine
 6. One More Time
 7. Change My Love
 8. Nothing Like This
 9. Got it Good feat. KAYTRANADA
 10. All We Needed
 11. Louder Than Words
 12. What If
 13. Like a Fan
 14. Better with You

* * *

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułNowy teledysk: Agnieszka Chylińska – Królowa łez
Następny artykułUkeje – ỤZỌ (2016), recenzja Doroty Kutnik