Połowa września już za nami, a nowych albumów nadal przybywa. Dziś polecamy Waszej uwadze sporo nowych krążków. Jednym z nich jest Hard II Love Ushera. Poza tym w sklepach znajdziecie również album Die Antwoord Mount Ninji and Da Nice Time Kid, a także AlunaGeorge I Remember. Dziś również przyszła kolej na polską premierę EP’ki LP Death Valley. Nie zabraknie również narodowego smaczku nowości, a jest nim najnowszy album Beaty Kozidrak B3.

AlunaGeorge - I Remember

Materiał na „I Remember” powstawał w Los Angeles i Londynie. Na “I Remember” AlunaGeorge ponownie prezentują swoją charakterystyczną paletę brzmieniową, ale jednocześnie są odważniejsi w eksperymentowaniu z dźwiękami i inspiracjami. Tej płycie przyświecało motto – „zobaczmy, co jeszcze innego potrafimy skomponować” – wyznaje Aluna. Materiał skręca, więc w nowe, nieeksplorowane jeszcze do tej pory przez duet brzmieniowe kierunki, które częściowo obrazuje długa lista współpracowników. „Okazało się, że mamy tylu przyjaciół ze światka muzycznego, z którymi spędzamy czas, ale z nikim się nie dzieliliśmy swoją muzyką. W pewnym momencie stwierdziliśmy - dlaczego nie? I skoro czujemy się bardzo pewnie, jeśli chodzi o nasze brzmienie, postanowiliśmy się trochę bardziej otworzyć” – tłumaczy Aluna.
Wytwórnia: Universal Music Polska
Ilość utworów: 12
Single: I'm In Control, I Remember, My Blood, Mean What I Mean, Mediator
 1. Full Swing (feat. Pell)
 2. My Blood (feat. Zhu)
 3. Not Above Love
 4. Hold Your Head High
 5. Mean What I Mean (feat. Leikeli 47 and Dreezy)
 6. Jealous
 7. I’m In Control (feat. Popcaan)
 8. I Remember
 9. In My Head
 10. Mediator
 11. Heartbreak Horizon
 12. Wanderlust

* * *

Beata Kozidrak - B3

Na płycie „B3” Beata wielokrotnie zaskakuje. Pierwszy raz w swojej karierze tak bardzo zaangażowała się w tworzenie materiału na płytę. Jest nie tylko autorką wszystkich tekstów, ale także kompozytorką bądź współkompozytorką większości piosenek. „B3” to zestaw bardzo różnorodnych utworów. Od emocjonalnej opartej na bluesie kompozycji „Blizny”, do lekkiej i frywolnej piosenki „Letni wiatr”. W rozbudowanym utworze „Obok nas” Beacie towarzyszy Chór Gospel Radom pod kierownictwem Iwony Skwarek, a w kilku innych gra Orkiestra Kameralna Silesian Art Collective pod batutą Mateusza Walacha. Jednak pomimo różnorodności kompozycji i użytych środków, płyta tworzy stylistyczną całość. Nie ma tu słabszych utworów. Wszystkie są przebojowe i każdy mógłby być singlem.
Wytwórnia: Sony Music Entertainment
Ilość utworów: 11 (standard), 18 (deluxe)
Single: Upiłam się Tobą, Bingo
 1. Bingo
 2. Upiłam się Tobą
 3. Nie kochaj mnie
 4. Niebiesko-zielone
 5. Obok nas
 6. Słońce na dłoni
 7. Blizny
 8. Ruchome wydmy
 9. Zamek z piasku
 10. Drugie dno
 11. Letni wiatrDELUXE EDITION
 12. Wiem jak jest
 13. Słońce na dłoni (Acoustic)
 14. Nie kochaj mnie(Acoustic)
 15. Niebiesko-zielone (Acoustic)
 16. Upiłam się Tobą (No Drama Remix)
 17. Bingo (Pysh Remix)
 18. Only You (wersja angielska piosenki „Zamek z piasku”)

* * *

Die Antwoord - Mount Ninji And Da Nice Time Kid

Kiedy Ninji, ¥o-landi i God zaczęli współpracować z The Black Goat i rozpoczęli pracę nad czwartym albumem Die Antwoord 2 lata temu, utwory były szorstkie, ciężkie i mroczne. „Wtedy płyta miała się nazywać Rats Rule, ponieważ w życiu są zwycięzcy i przegrani, a my jesteśmy jeden poziom poniżej przegranych w tym popowym świecie. Ale mamy też świadomość, że nasz czas nadchodzi i że wkrótce przejmiemy wszystko”, mówią Die Antwoord. Później album planowano nazwać „We Have Candy”, co wyrażać miało szaleństwo i zabawę, które pojawiły się podczas pracy.
Wytwórnia: Mystic Production
Ilość utworów: 16
Single: Gucci Coochie, Banana Brain, We Have Candy, Fat Faded Fuck Face
 1. We Have Candy
 2. Daddy
 3. Banana Brain
 4. Shit Just Got Real Feat. Sen-Dog
 5. Gucci Coochie Feat. Dita Von Teese
 6. Wings On My Penis Feat. Lil Tommy Terror
 7. U Like Boobies? Feat. Lil Tommy Terror
 8. Rats Rule Feat. Jack Black
 9. Jonah Hill
 10. Stoopid Rich
 11. Fat Faded Fuck Face
 12. Peanutbutter+Jelly
 13. Alien
 14. Street Light
 15. Darkling
 16. I Don’t Care

* * *

LP - Death Valley

LP, czyli naprawdę Laura Pergolizzi, ma olbrzymi talent kompozytorski, z którego korzystały już takie sławy jak Rihanna, Rita Ora, Backstreet Boys i Christina Aguilera. Ale jest też wokalistką, która od 2001 roku pracuje na własne nazwisko i nagrała do tej pory trzy duże płyty. Czwarta pojawi się niebawem, a poprzedza ją EP-ka "Death Valley". Zawiera przebojową piosenkę "Muddy Waters", wykorzystaną w głośnym serialu stacji Netflix "Orange Is The New Black” oraz „Lost On You”, który podbija serca polskich słuchaczy.
Wytwórnia: Universal Music Polska
Ilość utworów: 6
Single: Lost On You
 1. Muddy Waters
 2. Lost On You
 3. Strange
 4. Death Valley
 5. Other People
 6. Lost On You (Live Session)

* * *

Usher - Hard II Love

Usher, ośmiokrotny zdobywca nagrody Grammy, jeden z najpopularniejszych i najlepiej sprzedający się artystą r’n’b w historii (ponad 65 mln sprzedanych płyt), który na swoim koncie ma takie hity jak: "Yeah", "OMG", "Scream", powraca z nową, ósmą płytą studyjną "Hard II Love"! CD zawiera 15 nowych utworów, a zatytułowane jest "Hard II Love". Album promują utwory: "Crash", "No Limit feat. Young Thug", "Missin U" oraz "Champions" (promujący film "Hands Of Stones", w którym Usher wciela się w postać amerykańskiego boksera Sugar Ray Leonard).
Wytwórnia: Sony Music Entertainment
Ilość utworów: 15
Single: No Limit, Crash, Rivals, Missin U
 1. Need U (Conversation With Priyanka Chopra)
 2. Missin U
 3. No Limit
 4. Bump
 5. Let Me
 6. Downtime
 7. Crash
 8. Make U A Believer
 9. Mind of a Man
 10. FWM
 11. Rivals
 12. Tell Me
 13. Hard II Love
 14. Stronger
 15.  Champions

* * *

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułMiguel coveruje przebój Beyoncé
Następny artykuł„Staram się nie przeszkadzać słowom”. Wywiad z Krzysztofem Napiórkowskim
 • Pacaveli

  Usher!