Jeśli jesteście spragnieni dobrej muzyki, a jednocześnie chcecie odkryć nowych i ciekawych artystów, poznański Spring Break to wydarzenie dla Was. Jednak jeśli potrzebujecie też porady, na jakie koncerty w szczególności warto iść, służymy pomocą. Sprawdźcie, kogo warto posłuchać podczas pierwszego dnia festiwalu!

Enea Spring Break Showcase & Conference Festival to bardzo ciekawa inicjatywa i wydarzenie, które z roku na rok rośnie w siłę. Ten festiwal to szansa dla młodych muzyków na zaistnienie w przemyśle fonograficznym. Showcase’owe festiwale mają jednak to do siebie, że line-up jest wręcz przepełniony, a zespoły muszą zaprezentować się jak najlepiej w około półgodzinnym występie.

Kilkanaście scen, kilkadziesiąt artystów – na które koncerty pójść? Mam dla Was subiektywne zestawienie kilku artystów, których ja chętnie posłucham na żywo. Być może będzie to dla niektórych zachęta, by jeszcze przed festiwalem zapoznać się z twórczością tych wykonawców. Nie przedłużając, oto moje typy na pierwszy dzień Spring Breaka!

Helen Fry

Helen Fry wydaje się być świadomą artystką unikającą schematów, ale tworzącą miłą dla ucha muzykę pop. Umiejętnie łączy różne muzyczne gatunki, koi spokojnym głosem i przyjemnymi melodiami. Niedawno premierę miała jej solowa EPka Future Light Cone, która zawiera sześć premierowych utworów. Szczególnie polecam utwory Plasticine i Maybe Not.

Małgola, No

Małgosia Gulczyńska ukrywająca się pod pseudonimem Małgola, No solową karierę rozpoczeła krążkiem A/B z 2016 roku. Wcześniej była wokalistką zespołu 100% Rabbit. Jej debiut nie przeszedł bez echa i wiele osób go doceniło. Artystkę można chwalić za spójność płyty, za domową produkcję, za ciekawy klimat, który stworzyła, za teksty. Ale po co chwalić ją tylko do ekranu komputera? Znam lepsze rozwiązanie. Po prostu przyjdźcie na koncert Małgosi, by poczuć magię tej muzyki na żywo. Poniżej debiutancki singiel Małgoli.

Cinemon

Czas na odrobinę rock’n’rolla. Sami o sobie piszą, że łączą nowoczesny vintage rock, grunge, blues. Ciekawi? Poznajcie band Cinemon. Na koncie mają już trzy longlplaye i jedną EPkę, dodatkowo mają niezłe doświadczenie w koncertowaniu. Zespół wśród swoich muzycznych inspiracji wymienia Led Zeppelin czy Pearl Jam. Remember Me to piosenka, która zachęciła mnie do zapoznania się z twórczością bandu, może zachęci również Was?

Sonbird

Sonbird to młody band z Żywca, który zadebiutował w ubiegłym roku mini albumem Wspomnienia z Poprzedniego Życia. Band w plebiscycie Nadzieja 2017 organizowanym przez SO!MUSIC zajął wysokie, trzecie miejsce. Wszystko wskazuje na to, że kariera Sonbird rozwija się w dobrym kierunku. Posłuchajcie więc pięknego, melancholijnego utworu Ląd promującego ich pierwszą EPkę.

Mateusz Franczak

Wcześniej udzielał się jako muzyk w projektach takich jak Dakari i HOW HOW. Jednak rok temu Mateusz Franczak wydał debiutancki solowy krążek Long story short, na którym pokazuje, że równie dobrze sprawdza się w roli wokalisty. Jeśli w muzyce szukacie nostalgii, spokoju i minimalizmu, to może być coś dla Was. Na początek zasłuchajcie się w balladzie Crying.

Yuuki

Katarzyna Wypchło szerszej publiczności dała się poznać za sprawą talent show Must Be The Music. Tylko Muzyka. Piosenkarka dotarła aż do półfinałów. Yuuki niewątpliwie wyróżnia się na tle innych artystek, chociażby swoją barwą głosu. Przyznam, że sama jestem ciekawa, jak wokalistka zaprezentuje się na żywo.

Call The Sun

Call The Sun jeszcze nie wydali longplaya, ale już nad nim pracują. Mam nadzieję, że będzie to mocny, indiepopowy debiut. Band już zyskał wiele fanów, a jego popularność podskoczyła chociażby po supporcie The Neighbourhood. Ich najbardziej znane utwory to We Are Going Wrong i Waste My Time.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here