Drugi dzień Enea Spring Break zapowiada się jeszcze ciekawiej. Oprócz tego, że w piątek rozpocznie się część konferencyjna festiwalu, to otwarte będą dodatkowe sceny, w tym jedna ogólnodostępna Scena Okno Fabryki Zespołów. Sprawdźcie, na jakie koncerty warto zwrócić uwagę 21 kwietnia!

W piątek festiwalowiczów czeka intensywny dzień. Od 9 do 17 w Kinie Pałacowym w CK Zamek będą trwały interesujące panele. A wśród nich m.in. ten z Arturem Rojkiem w roli gościa specjalnego. Już od 17 rozpoczynają się też pierwsze koncerty. Na pierwszy ogień idzie Zanzinger, potem Majlo i Bloki. Ale im później, tym więcej występów nakłada się na siebie. Co więc wybrać? Poniżej kilka artystów, których koncerty są na mojej liście must-see.

Justyna Święs/Wojtek Urbański

Połówka The Dumplings i połówka zespołu Rysy ponownie współpracują. Tym razem wystąpią w duecie na Spring Breaku. Co tu dużo mówić, tego koncertu jestem po prostu ciekawa. Co przygotują artyści? Oczekuję, że ten koncert pozytywnie mnie zaskoczy!

Swiernalis

Pierwszy raz tego artystę usłyszałam w roli supportu przed koncertem Krzysztofa Zalewskiego. W tak krótkim czasie muzyk zdołał wprowadzić oczekujący tłum w swój ciekawy i niebanalny muzyczny świat. Swiernalis to kolejna perełka wytwórni Kayax, która koncertowo wypada świetnie.

Mery Spolsky

Oryginalna, utalentowana, kreatywna – taka jest Mery Spolsky. W tym roku artystka podpisała kontrakt z wytwórnią Kayax, co oznacza, że już niedługo możemy spodziewać się interesującego i nietuzinkowego albumu. Jestem bardzo ciekawa, czym Mery zaskoczy na Spring Breaku!

Sztokholm

O tym zespole będzie jeszcze głośno. Toruńsko-bydgoski band tworzy muzykę miejską, przy której nie sposób stać obojętnie. Sztokholm ma na koncie już dwa minialbumy: Poczuj EP oraz Dźwięk. Miłość. Pulsujące Światło.. Zapewniam Was, że słuchając kawałków takich jak Skit czy Teraz, mimowolnie będziecie ruszali się w rytm muzyki.

Seals

Po chłopakach ze Sztokholmu, scenę przejmą Seals. Ten młody duet z Cieszyna zadebiutował w ubiegłym roku i już został doceniony w środowisku muzycznym. Czekam, aż na scenie Projektu LAB zabrzmi Golden Fork! Ta piosenka to świetna zapowiedź nowego materiału, który, mam nadzieję, już niedługo ujrzy światło dzienne.

Bownik

Alternatywne trio z Warszawy kiedyś występujące jako Control The Weather to niewątpliwie intrygująca grupa. Lubię muzyczne eksperymenty w takim wydaniu. A kolejny longplay zespołu Bownik już na horyzoncie. Nowy album grupy ma trafić na sklepowe półki tej jesieni. Póki co, posłuchajcie najnowszego singla promującego nadchodzący krążek.

Lucy Rose

W końcu czas na artystę zza granicy. Lucy Rose to przeurocza wokalistka z Wielkiej Brytanii. Zadebiutowała 5 lat temu krążkiem Like I Used To. Piosenkarka specjalizuje się w akustycznych występach, przez co jej koncerty mają w sobie pewną magię. Wokalistka z pewnością zaczaruje publiczność zebraną w Blue Note.

Paulina Przybysz

Kolejna przedstawicielka Kayaxu, Paulina Przybysz jest znana z takich projektów jak chociażby Sistars, Rita Pax czy Archeo. Wokalistka w końcu zdecydowała się na nagranie solowej płyty, która ukaże się jeszcze w tym roku. Mam nadzieję, że występ w Scenie na Piętrze utwierdzi mnie w przekonaniu, że warto czekać na te wydawnictwo.

Bry

Ostatnia propozycja na dziś to Bry, wokalista z Irlandii, który udowodnił, że YouTube może pomóc w zrobieniu kariery. Polska publiczność miała okazję posłuchać artysty podczas supportu przed koncertem Twenty One Pilots. Teraz muzyk przyjedzie do Poznania promować swoją najnowszą płytę Don’t Go Alone.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here