All About Music jedzie na Enea Spring Break. Te koncerty warto obejrzeć drugiego dnia

Drugi dzień Enea Spring Break zapowiada się jeszcze ciekawiej. Oprócz tego, że w piątek rozpocznie się część konferencyjna festiwalu, to otwarte będą dodatkowe sceny, w tym jedna ogólnodostępna Scena Okno Fabryki Zespołów. Sprawdźcie, na jakie koncerty warto zwrócić uwagę 21 kwietnia!

W piątek festiwalowiczów czeka intensywny dzień. Od 9 do 17 w Kinie Pałacowym w CK Zamek będą trwały interesujące panele. A wśród nich m.in. ten z Arturem Rojkiem w roli gościa specjalnego. Już od 17 rozpoczynają się też pierwsze koncerty. Na pierwszy ogień idzie Zanzinger, potem Majlo i Bloki. Ale im później, tym więcej występów nakłada się na siebie. Co więc wybrać? Poniżej kilka artystów, których koncerty są na mojej liście must-see.

Justyna Święs/Wojtek Urbański

Połówka The Dumplings i połówka zespołu Rysy ponownie współpracują. Tym razem wystąpią w duecie na Spring Breaku. Co tu dużo mówić, tego koncertu jestem po prostu ciekawa. Co przygotują artyści? Oczekuję, że ten koncert pozytywnie mnie zaskoczy!

Swiernalis

Pierwszy raz tego artystę usłyszałam w roli supportu przed koncertem Krzysztofa Zalewskiego. W tak krótkim czasie muzyk zdołał wprowadzić oczekujący tłum w swój ciekawy i niebanalny muzyczny świat. Swiernalis to kolejna perełka wytwórni Kayax, która koncertowo wypada świetnie.

Mery Spolsky

Oryginalna, utalentowana, kreatywna – taka jest Mery Spolsky. W tym roku artystka podpisała kontrakt z wytwórnią Kayax, co oznacza, że już niedługo możemy spodziewać się interesującego i nietuzinkowego albumu. Jestem bardzo ciekawa, czym Mery zaskoczy na Spring Breaku!

Sztokholm

O tym zespole będzie jeszcze głośno. Toruńsko-bydgoski band tworzy muzykę miejską, przy której nie sposób stać obojętnie. Sztokholm ma na koncie już dwa minialbumy: Poczuj EP oraz Dźwięk. Miłość. Pulsujące Światło.. Zapewniam Was, że słuchając kawałków takich jak Skit czy Teraz, mimowolnie będziecie ruszali się w rytm muzyki.

Seals

Po chłopakach ze Sztokholmu, scenę przejmą Seals. Ten młody duet z Cieszyna zadebiutował w ubiegłym roku i już został doceniony w środowisku muzycznym. Czekam, aż na scenie Projektu LAB zabrzmi Golden Fork! Ta piosenka to świetna zapowiedź nowego materiału, który, mam nadzieję, już niedługo ujrzy światło dzienne.

Bownik

Alternatywne trio z Warszawy kiedyś występujące jako Control The Weather to niewątpliwie intrygująca grupa. Lubię muzyczne eksperymenty w takim wydaniu. A kolejny longplay zespołu Bownik już na horyzoncie. Nowy album grupy ma trafić na sklepowe półki tej jesieni. Póki co, posłuchajcie najnowszego singla promującego nadchodzący krążek.

Lucy Rose

W końcu czas na artystę zza granicy. Lucy Rose to przeurocza wokalistka z Wielkiej Brytanii. Zadebiutowała 5 lat temu krążkiem Like I Used To. Piosenkarka specjalizuje się w akustycznych występach, przez co jej koncerty mają w sobie pewną magię. Wokalistka z pewnością zaczaruje publiczność zebraną w Blue Note.

Paulina Przybysz

Kolejna przedstawicielka Kayaxu, Paulina Przybysz jest znana z takich projektów jak chociażby Sistars, Rita Pax czy Archeo. Wokalistka w końcu zdecydowała się na nagranie solowej płyty, która ukaże się jeszcze w tym roku. Mam nadzieję, że występ w Scenie na Piętrze utwierdzi mnie w przekonaniu, że warto czekać na te wydawnictwo.

Bry

Ostatnia propozycja na dziś to Bry, wokalista z Irlandii, który udowodnił, że YouTube może pomóc w zrobieniu kariery. Polska publiczność miała okazję posłuchać artysty podczas supportu przed koncertem Twenty One Pilots. Teraz muzyk przyjedzie do Poznania promować swoją najnowszą płytę Don’t Go Alone.