Autorka przeboju No Roots – Alice Merton – wraca z nowym teledyskiem. Klip powstał do piosenki Lash Out.

Alice Merton to niemiecko-kanadyjsko-brytyjska piosenkarka. W zeszłym roku zrobiło się o niej głośno za sprawą jej debiutanckiego singla No Roots, który stał się międzynarodowym przebojem. We Francji, Niemczech i Austrii utwór pokrył się platyną, a we Włoszech złotem. Piosenka była notowana m.in. w amerykańskim zestawieniu Billboard Hot 100.

W ubiegłym roku wokalistka wydała również EP-kę No Roots. Za swój mocny debiut piosenkarka otrzymała nagrodę European Border Breakers Award, przyznawaną co roku dziesięciu debiutującym artystom, którzy odnieśli największy sukces poza swoim własnym krajem.

Alice Merton zaprezentowała niedawno singiel Lash Out, z którym ma szansę na powtórzenie sukcesu No Roots. Najnowszą kompozycję napisała wspólnie z Dave’em Bassettem, współautorem przeboju Fight Song Rachel Platten.

W sieci pojawił się już klip do piosenki.

Studiuje na Uniwersytecie Gdańskim. Słucha bardzo dużo muzyki, głównie popu, ale nie skreśla żadnego innego gatunku. W szczególności interesuje go szwedzki pop i tamtejszy rynek muzyczny, toteż w jego słuchawkach najczęściej wybrzmiewają dźwięki płynące prosto ze Szwecji, począwszy od Zary Larsson, kończąc na klasykach takich jak ABBA czy Roxette.
Poprzedni artykułSZA: „Mój głos jest trwale uszkodzony”
Następny artykułDwa nowe utwory od Lykke Li