American IdolDział NewsProgramy muzyczne w TV

Premiera debiutanckiego albumu zwyciężczyni 12. edycji American Idola przeniesiona po raz drugiŹle się dzieje. Kariera Candice Glover – zwyciężczyni 12. edycji programu American Idola idzie w złym kierunku. Premiera Music Speaks została przeniesiona na rok 2014 roku.

Początkowo Music Speaks miało mieć premierę w wakacje, później przeniesiono ją jednak na listopada. Teraz już wiemy, że krążek zostanie wydany 18 lutego 2014 roku. Informację te najpierw podał magazyn Billboard, później informację potwierdziła wytwórnia Interscope, wydająca krążek Candice.

Do tej pory album promował jeden singiel – zwycięski singiel z American Idola – I Am Beautiful. Ponoć kolejny ma zostać wydany jeszcze w październiku, chociaż na to się nie zanosi. Widać, że wytwórnia lekko porzuciła Candice.

Ten schemat powoli przypomina zachowanie innych wytwórni i innych zwycięzców programów talent show. Melanie Amaro wygrała pierwszą edycję X Factora USA. Wydała trzy single, a data premiery jej debiutanckiego albumu była przesuwana kilkukrotnie. Ostatecznie – nie wiadomo, czy w ogóle będzie miała miejsce. Brak również informacji, czy Melanie ma jeszcze jakikolwiek kontakt z wytwórnią Simona Cowella – SyCo.

Na 100% natomiast wiadomo, że takiego kontaktu na pewno nie ma Tate Stevens, zwycięzca drugiej edycji. W kwietniu wydał on album zatytułowany po prostu Tate Stevens. Sprzedaż krążka była dramatyczna (do dnia dzisiejszego niespełna 30 tys.), to też SyCo zerwało kontakt i porzuciło muzyka.

Drugą edycję programu The Voice (USA) wygrał Jermaine Paul, podopieczny Blake’a Sheltona. Wydał on jeden singiel, po czym słuch po nim zaginął. Zwycięzca pierwszej edycji wydał album, który przepadł jeszcze bardziej niż krążek Tate’a Stevensa. W ogóle program The Voice w Stanach miał już 4 edycje i nie wykreował jeszcze żadnej gwiazdy – mimo faktu posiadania największej publiczności.

Tags
Show More


Łukasz Mantiuk

Wydawca i redaktor naczelny All About Music, na stałe (i z miłości) osiedlony w najpiękniejszym mieście Polski, Gdańsku. Miłośnik mainstremu oraz wszystkiego, co niemainstremowe. Lubi proste rzeczy i eksperymentalne, ciekawe i nudne, nowe i stare. Beyoncé i Marylę Rodowicz, Years & Years ale i Evanescence. Popowo i rockowo, soulowo i elektronicznie.

Related Articles

16 Comments

 1. W przypadku Voice’a to zdecydowanie ciekawiej prezentują się kariery i materiały uczestników, którzy nie wygrali programu, chociażby fenomenalna Dia Frampton. Jeśli chodzi o triumfatorów, to wszystko wskazuje na to, że pasmo flopów przerwie debiut Cassadee Pope.

 2. Nie rozumiem zachowania wytwórni, jeżeli ktoś już jest podopiecznym powinni zadbać o to, aby osiągnęli sukces a nie przekładać premierę płyty o kolejne miesiące.

  1. Czasem też lepiej nie wydać wcale niż wydać byle co. To że ktoś ma dobry głos czy dobry singiel, dwa albo nawet trzy to nie znaczy że potrafi dopiąć całą płytę. Wytwórnie też muszą dbać o własne interesy.

   1. Też racja :) Ale żeby zweryfikować, czy odkładanie na później wyjdzie na dobre, trzeba poczekać na ostateczną premierę – o ile nastąpi :)

     1. Przykłady można mnożyć – dzisiaj niemal każdemu się wydaje, że zostanie wielkim artystą, ale niestety świat jest brutalny wobec, wydawałoby się, potencjalnych talentów :P

     2. Albo czy świat ją w ogóle kupi – to jednak chyba bardziej znaczące pod kątem sukcesu :)

     3. Kupi mama, ciocia też kupi więc ktoś zawsze się znajdzie ;) Sama też kupi a sprzedaż rośnie i cała rodzina wie co na święta dostanie :D

 3. Wedlug mnie problem polega na tym, ze tych programow muzycznych jest po prostu za duzo.
  Poza tym smieszy mnie kiedy jurorzy (czesto juz po jednym wystepie) wroza uczestnikom swietlana przyszlosc, miliony sprzedanych plyt i wielka kariere…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.