Dział News Albumy Nowy singiel: Agnes Obel - Golden Green

Nowy singiel: Agnes Obel – Golden Green

Golden Green to tytuł drugiego singla, który promuje najnowszy krążek Agnes Obel zatytułowany Citizen Of Glass. Duńska wokalistka i autorka piosenek już jesienią zaprezentuje premierowy materiał na dwóch koncertach w Polsce w gdańskim Starym Maneżu oraz w warszawskiej Stodole.

Nowy album to następca przełomowego w karierze Agnes Aventine z 2013 roku. Z repertuarem z drugiej płyty Obel objechała niemalże cały świat, występując na najbardziej prestiżowych scenach (między innymi Somerset House, Sheperd’s Bush Empire czy Barbican).

Utwór opowiada o tym, w jaki sposób nasz umysł pod wpływem zazdrości, potrafi wykreować alternatywną wersję danej historii, zmieniając w ten sposób rzeczywistość. Kompozycja została zainspirowana powieścią „Zazdrość” z 1927 r., której autorem jest Yuri Olesha.

Materiał na nową płytę został zarejestrowany, wyprodukowany i zmiksowany przez samą artystkę w Aventine-Neukölln oraz w studiu BrandNewMusic w Berlinie. Citizen Of Glass od 21 października będzie dostępny na CD, w formie elektronicznej oraz na winylu wraz z kodem do ściągnięcia albumu.

Popularne