Dział NewsNagrody muzyczne

Adele wygrywa Złotego Globa. Zmierza ku Oscarowi?

Tak jak zapowiedziano, wczoraj na 70. gali rozdania nagród Złotych Globów pojawiła się osobiście Adele. Było to jej pierwsze publiczne pojawienie się po narodzinach dziecka. Adele zdobyła Złotego Globa w kategorii Najlepsza Piosenka do Filmu.

Adele wyglądała jak Adele – była ślicznie, miała idealny make-up, świetną fryzurę i mówiąc bezpośrednio – była wielka. Dosłownie i w przenośni – odbierając nagrodę dała prawdopodobnie najlepszą przemowę tego wieczoru. Prostą, zwięzłą i szczerą. Podziękowała wszystkim, Towarzystwu Dziennikarzy Amerykańskich (przyznającym nagrody) dodając – nigdy nie sądziłam, że to powiem – jak również swojemu chłopakowi, Simonowi, który namówił ją do nagrania utworu do filmu o Jamesie Bondzie.

* * *

 Wszystko wskazuje na to, że  utwór Adele naprawdę przypadł do gustu krytykom. Brytyjska diva dostała również nominację do Oscara i wszystko wskazywałoby na to, że i go zgarnie. Stałaby się zatem jedną z nielicznych artystek, mających na swoim koncie najważniejszą nagrodę muzyczną – Grammy, oraz najważniejszą nagrodę filmową – Oscara. Ostatni raz taka sztuka udała się Jennifer Hudson.

* * *

Na gali mieliśmy również okazję podziwiać – prócz większości gwiazd filmowych i Adele (w tej samej sukience co zawsze) – Jennifer Lopez (w sukience z firanki), która wręczyła statuetkę Adele oraz Taylor Swift (wyjątkowo ładnie), która również była nominowana w tej samej kategorii za utwór Safe & Sound do filmu Igrzyska Śmierci.

Tags
Show More

Łukasz Mantiuk

Wydawca i redaktor naczelny All About Music, na stałe (i z miłości) osiedlony w najpiękniejszym mieście Polski, Gdańsku. Miłośnik mainstremu oraz wszystkiego, co niemainstremowe. Lubi proste rzeczy i eksperymentalne, ciekawe i nudne, nowe i stare. Beyoncé i Marylę Rodowicz, Years & Years ale i Evanescence. Popowo i rockowo, soulowo i elektronicznie.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Close
Close