9 maja w muzyce. Kalendarium All About Music

9 maja imieniny obchodzą Grzegorz, Karolina, Maria i Stefan. W Europie obchodzony jest Dzień Unii Europejskiej, a w Rumunii Święto Niepodległości. A co w muzyce?

1979

Znalezione obrazy dla zapytania simple plan39 urodziny obchodzi dziś Pierre Bouvier – wokalista, autor tekstów, muzyk i kompozytor, szerszemu gronu znany jako członek zespołu Simple Plan. Karierę rozpoczynał w zespole Reset, z którym nagrał trzy albumy. Przełom w jego karierze to jednak założenie zespołu Simple Plan, z którym działa do dziś.

Z Simple Plan wydał do tej pory pięć albumów. Ostatni, Taking One for the Team ukazał się w 2016 roku. Do największych hitów zespołu zaliczyć należy Welcome to my Life, Shut Up!, Untitled (How Could This Happen to Me?) czy Summer Paradise.

2008

Znalezione obrazy dla zapytania madonnaCofamy się równo 10 lat wstecz do Wielkiej Brytanii. Na listach przebojów królowała wtedy Madonna z piosenką 4 Minutes, w której gościnnie udział wzięli Timbaland i Justin Timberlake. Łącznie piosenka spędziła cztery tygodnie na szczycie listy UK Singles Chart.

Piosenka promowała wydany w tym samym roku album Hard Candy, czyli jedenasty studyjny album Madonny. Krążek spotkał się z pozytywnymi reakcjami ze strony mediów. Nad albumem czuwali głównie Timbaland, duet The Neptunes i Danja. Oprócz 4 Minutes, płyta promowana była później jeszcze dwoma innymi singlami: Give It 2 Me oraz Miley Away.