Kalendarium All About Music 9 lutego w muzyce. Kalendarium All About Music

9 lutego w muzyce. Kalendarium All About Music

Wasze brzuchy po tłustym czwartku pewnie pełne, więc pora na kilka informacji o tym, co zdarzyło się w muzyce 9 lutego. Przed nami krótkie informacje o pewnej solowej płycie, odejściu jednego z ważnych postaci rock’n’rolla, a także mała walka wielkiego zespołu.

1981

Tego dnia pożegnaliśmy jedną z bardzo ważnych postaci związanych z rock’n’rollem. Bill Haley był pierwszym białym artystą, który odważył się połączyć brzmienie country z rythmn’n’blues’em. Bill miał okazję występować z wieloma grupami, dlatego też na jego dyskografii znajdziemy niejeden krążek. Do najbardziej znanych utworów wydanych przez Haley’a na pewno zaliczyć można Rock Around the Clock, Rocket 88, czy Razzle Dazzle. Pośmiertnie, w 1987 roku, artysta dołączył do Rock And Roll Hall of Fame. Na ceremonii reprezentował go syn Pedro.

 

 

1993

Dokładnie 15 lat temu ukazał się trzeci w karierze solowy album wokalisty The Rolling Stones, Micka Jaggera. Był to jedyny solowy album, jaki artysta wydał w latach ’90. Krążek zatytułowany został Wandering Spirit i znalazło się na nim 15 utworów. W roli producenta pojawił się na nim przede wszystkim sam Mick Jagger, jednak wspomagał go Rick Rubin. Artysta zaprosił do nagrań także kilku znanych muzyków jak Lenny Kravitz, czy Flea – basista grupy Red Hot Chilli Peppers. Singlami promującymi album były Sweet Thing, Wired All Night oraz Don’t Tear Me Up, które dotarło do najwyższych miejsc list przebojów.

 

1999

 Dave Grohl razem z zespołem Foo Fighters znani są ze swojej szczerości. Tej również nie zabrakło im aby pozwać amerykańską wytwórnię Miramax. Wraz z pomocą wytwórni EMI Entertainment World oraz Roswell Records doprowadzili do postępowania sądowego. Firma podobno wykorzystała nielegalnie jeden z największych hitów FF, a mianowicie Big Me. Utwór pojawił się w trailerze do filmu Hazardziści (w roli głównej Matt Damon oraz Edward Norton). Jednocześnie wytwórnia „przywłaszczyła” sobie prawa do kompozycji.

 

 

Poprzedni artykułGusGus zagrają w Polsce
Następny artykułAll About Music Przy Kawie #96

Najpopularniejsze (48h)