Dział News 9 kwietnia w muzyce. Kalendarium All About Music

9 kwietnia w muzyce. Kalendarium All About Music

Dziś 9 kwietnia. Imieniny obchodzą Dominika, Konrad, Tomasz i Hugo. Równo osiem lat temu Dmitrij Miedwiediew oficjalnie otworzył budowę gazociągu Północnego, a rok wcześniej w Islandii odbyło się referendum, w którym obywatele tego kraju odrzucili ustawę o spłacie długów bankowych wobec Holandii i Wielkiej Brytanii. A co w muzyce?

1977

Znalezione obrazy dla zapytania gerard wayDziś swoje 41. urodziny obchodzi Gerard Way, najbardziej znany jako frontman nieistniejącej już grupy My Chemical Romance. Amerykański wokalista urodził się w stanie New Jersey i ma włosko-szkockie korzenie. Swoje początki muzyczne stawiał po zamachach 11 września, kiedy to napisał pierwszą piosenkę o tytule Skylines and Turnstiles. Wtedy też założył wraz z Rayem Toro, Mattem Pelisseriem i bratem Mikeyem założył zespół, którego nazwa zainspirowana została książką Ectasy: Three Tales Of Chemical Romance. Łącznie wydali cztery albumy, a zakończenie działalności ogłosili w marcu 2013 roku. Do ich najbardziej znanych utworów zaliczyć należy Welcome to the Black Paradise, Teenagers,  czy Famous Last Words. Obecnie tworzy solowo. W 2014 roku ukazał się jego pierwszy samodzielny album Hesitant Alien.

Prywatnie wielokrotnie zmagał się z depresją, załamaniami nerwowymi, uzależnieniami od leków i alkoholu. W 2007 roku poślubił Lyn- Z z zespołu Mindless Self Indulgence.

1979

Znalezione obrazy dla zapytania oscars 1979 last dance39 lat temu odbyła się 51. w historii gala rozdania Oscarów. Największym powodzeniem cieszył się film The Deer Hunter, który zdobył pięć statuetek. Trzy trafiły w ręce Coming Home, a dwie dla Midnight Express. Warto jednak wspomnieć również o kategoriach muzycznych. Najlepszą oryginalną piosenkę uznano Last Dance z filmu Thank God It’s Friday do muzyki i tekstu Paula Jabara. Innymi nominowani byli:

  • „Hopelessly Devoted to You”z Grease
  • „The Last Time I Felt Like This” z Same Time, Next Year –
  • „Ready to Take a Chance Again” z Foul Play
  • „When You’re Loved”z The Magic of Lassie

W kategorii najlepsza muzyka do filmu zwyciężyli: William McCaughey, Aaron Rochin i Darin Knight z muzyką do filmu The Deer Hunter.

2006

Znalezione obrazy dla zapytania rihanna workPowracamy do teraźniejszości a dokładniej do roku 2006, kiedy swoje kolejne pięć minut miała Rihanna. Wówczas na listach przebojów królował singiel Work z gościnnym udziałem rapera Drake’a. Piosenka od marca była na szczycie dokładnie przez dziewięć tygodni. A w promocji na pewno pomogło wydanie dwóch teledysków.

Wśród autorów kompozycji wymienić należy PartyNextDoora, Boi-1da, Monte Moira, czy Rihannę. Piosenka została wybrana pierwszym singlem promującym album Anti, który został wydany pod koniec stycznia 2016 roku i przyniósł artystce wiele pochlebnych recenzji. Warto dodać, że wokalistka promowała singiel na takich galach jak Brit Awards, MTV Video Music Awards czy na trasie Anti World Tour.

Łukasz Jaćkiewicz
Fan muzyki alternatywnej, dobrego bitu i niespotykanej wrażliwości. Szukający nowych wrażeń, alternatywnych perełek i ludzi z pasją. Najbliższe są mu klimaty R&B, ale jest otwarty na wiele innych, ciekawych gatunków.

Popularne