9 artystów, którzy mogą zagrać na Open’erze

Sezon na ogłoszenia europejskich festiwali w pełni. Organizatorzy polskich imprez trzymają nas w niepewności, dlatego postanowiliśmy sprawdzić co słychać u naszych sąsiadów i kogo możemy spodziewać się w Polsce.

W zestawieniu pomijamy mniejsze nazwy (te znajdziecie na samym dole!), typujemy kandydatów na headlinerów. Nie opisujemy również plotek i wszystko opieramy na ogłoszeniach festiwali z Zachodu, ale dla ciekawskich, to sporo mówi się o takich artystach jak Coldplay, Childish GambinoThe Racounters, Eminem, Drake, The Strokes, Kylie Minogue czy Ariana Grande. Dla wymienionych


Lana Del Rey


Amerykańska wokalistka bardzo chętnie odwiedza Polskę, gdzie ma naprawdę wielu oddanych fanów. Grała już na festiwalach w Warszawie i Krakowie, więc kontakt z organizatorami (za OWF, KLF i Open’erem stoi Alter Alt) ma bardzo dobry. W połowie lipca jest headlinerką jednego z hiszpańskich festiwal i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby parę tygodni wcześniej odwiedziła lotnisko w Gdyni.


Florence + The Machine


Kolejna wokalistka, która gra u nas niemal co roku. Kilkanaście dni temu na swoim festiwalu zapowiedzieli ją nasi dobrzy sąsiedzi z Colours of Ostrava oraz Rock Werchtera. Co prawda przed Open’erem zagra jeszcze w marcu w Łodzi, a co za dużo to niezdrowo, ale z Depeche Mode w tym roku była podobna sytuacja, więc nie należy skreślać kolejnej wizyty Florence Welch w Polsce.


Mumford & Sons


Mumford & Sons już w ten piątek (16.11) powracają z pierwszą od 3 lat płytą! O tym fakcie poinformowali nas nawet sami organizatorzy na swoim Facebookowym profilu. Być może to znak, a może tylko sposób na podbicie zasięgów, zobaczymy. Nie zmienia to faktu, że premiera płyty jest idealną okazją na powrót Brytyjczyków do Polski. Daleko nie mają, bo niecały tydzień przed rozpoczęciem Open’era grają w Belgii.


Travis Scott


Jak dla nas murowany pewniak. Rap ma się w naszym kraju (jak i na całym świecie) bardzo dobrze, a La Flame jest jedną z najgorętszych nazw w branży. Autor Astroworld ma już zapowiedziany koncert 4 lipca na festiwalu Roskilde w Danii, a poprzednie lata pokazały, że Open’er lubi wymieniać się z nimi gwiazdami.


The 1975


Headlinerzy między innymi hiszpańskiego Mad Cool’a, przez wielu typowani na gwiazdy wieczoru legendarnego Glastonbury. Od ich ostatniego występu na Open’erze minęły dwa lata, podczas których zespół zdobył niesamowitą popularność.
Ich ostatni występ w Gdyni został opóźniony i skrócony przez ulewę. I choć organizatorzy nie mieli na to żadnego wpływu, to na pewno prędzej czy później będą chcieli wynagrodzić to polskim fanom.


Bon Iver


Do tej pory Bon Iver zapowiedziano na czterech festiwalach. Trasę rozpoczynają już na początku czerwca w Danii, więc możemy się ich spodziewać zarówno na Opku, jak i na czerwcowym Orange Warsaw Festivalu. Choć nie ukrywamy, że ekipę Justina Vernona wolelibyśmy zobaczyć w klubowym klimacie, to na wizytę w Polsce czekamy z niecierpliwością!


The National


Chyba co roku pod postami Open’era na fejsie pojawiają się prośby o ten zespół, uargumentowane tym, że indierockowa grupa idealnie wpasowuje się w gusta Openerowiczów. Od ich koncertu u nas minęło już trochę czasu, a my mamy nadzieję, że zapowiedziany koncert na Mad Cool’u będzie jednym z wielu w Europie.


Kraftwerk


Obecne trendy każą nam wątpić, że przyznanie im miana headlinerów będzie dobrym marketingowym ruchem, ale powiedzmy sobie jedno: Kraftwerk to legendy elektroniki i ich obecność na plakacie przyszłorocznej edycji z pewnością byłaby dużym plusem. Póki co ich występ zapowiedziano na czeskim Metronome Festivalu. 


Major Lazer


Klubowe klimaty to coś, czego trochę brakowało na głównej scenie w tym roku. Wielu festiwalowiczów nadal wspomina występ Major Lazer z 2015 roku, a my nie widzimy przeszkód, by go powtórzyć. Szczególnie, że w 2019 roku ukaże się, jak twierdzi Diplo, ostatni album grupy.

I to by było na tyle jeśli chodzi o nasze typy. Dajcie znać kogo Wy byście chcieli zobaczyć na polskich festiwalach w 2019 roku!

Wszystko wskazuje na to, że wielkim nieobecnym Open’era będzie typowane wcześniej na headlinerów The Cure. Żeby Brytyjska grupa pojawiła się na polskiej imprezie, muszą zagrać trzy dni z rzędu, co nie zdarza im się na zapowiedzianej trasie.

Jako bonus podajemy jeszcze kilka nazw, które również zapowiedziały swoje występy na europejskich festiwalach i są dostępne w terminach OWF i Opka:

30 Seconds To Mars, Biffy Clyro, Blossoms, Chemical Brothers, Dimitri Vegas & Like Mike, First Aid Kit, Fleetwood Mac, Foals,  Mac DeMarcoSofi TukkerSolange, Tash Sultana, Tenacious D, The Smashing Pumpkins, The Streets, The Wombats, Two Door Cinema Club, Vampire Weekend.