Znalezione obrazy dla zapytania enrique iglesias

Dziś w Polsce obchodzimy dzień położnej, natomiast w Korei Południowej świętują dzień rodziców. Wszystko składa się w całość narodzin. Okazję do świętowania kilkadziesiąt lat temu miały z tego powodu dwie rodziny. Natomiast dla członków grupy The Beatles dzień okazał się mniej szczęśliwy.

2006

Właśnie 3 maja okazało się, że wspomniana wcześniej grupa The Beatles, a także wszyscy ich spadkobiercy nie doczekają się wygranej w procesie sądowym. Dotyczył on logo wytwórni płytowej Apple Corps, która dawniej została założona właśnie przez Beatlesów. Niewiele różniącego się logo używa oczywiście firma Apple Computer. Dawniej między stronami została zawarta umowa, na mocy której logo Apple Computer miało nigdy nie trafić do przemysłu muzycznego. Byli Beatlesi, wraz ze spadkobiercami, twierdzą, że właśnie tak się stało m.in.: poprzez stworzenie sklepu muzycznego iTunes, którego logo jest właśnie jabłuszkiem.

 

1975 
Pierwsze urodziny, które dziś świętujemy to jedyny w swoim rodzaju Enrique Iglesias. Syn Julio Iglesiasa przyszedł na świat w Madrycie dokładnie 43 lata temu. Swoje początki muzyczne związane są ze szkołą średnią, gdzie wystąpił w musicalu Hello, Dolly! Jednak nie tak łatwo przyszło mu dostać się do branży muzycznej. Enrique, nie posiadając zbyt dużych funduszy pieniężnych otrzymał pożyczkę, w wysokości kilku tysięcy $, a dzięki temu nagrał swoje pierwsze demo. Zostało ono rozesłane do kilku wytwórni przez ówczesnego menadżera Fernanda Martineza. Po kilku miesiącach Enrique podpisał kontrakt z wytwórnią Fonovisa. Pierwszy długogrający krążek zatytułowany po prostu Enrique Iglesias, pokrył się kilkukrotną platyną w rodowitym kraju artysty. Podobnie stało się z kilkoma pozostałymi albumami. Jednak to płyta Enrique zapewniła mu rozpoznawalność na całym świecie. Ostatni utwór artysty, jaki do tej pory ujrzał światło dzienne, to Move to Miami, gdzie muzycznie wspomaga go Pitbull. Kompozycja ma znaleźć się na nadchodzącym krążku Enrique.

1953

Natomiast 65 urodziny świętuje dzisiaj jeden z braci Van Halen. Mowa o starszym z nich, Alexie. Na początku to Eddie został skierowany na perkusję, a Alex miał zostać gitarzystą. Coś jednak poszło nie tak i bracia zmienili swoje role. Wspólnie w 1974, towarzystwie Davida Lee Rotha oraz Michaela Anthony’ego założyli rockowy band Van Halen. 3 lata później podpisali kontrakt płytowy z wytwórnią Warner Bros. i już po roku wydali swój debiutancki krążek. Do tej pory bracia wspólnie nagrali już kilkanaście studyjnych albumów i na razie nie żegnają się ze sceną muzyczną.

 

Poprzedni artykułWiemy, kto dostanie tegoroczną statuetkę Billboard Icon Award
Następny artykułRita Ora oskarża Roc Nation o dyskryminację