Znalezione obrazy dla zapytania kora

Dziś 8 czerwca, do końca roku pozostało 206 dni. Imieniny obchodzą Jakub, Maria, Seweryn i Wilhelm. Dziś również obchodzimy Światowy Dzień Oceanów, a równo sześć lat temu rozpoczęły się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej rozgrywane w Polsce i na Ukrainie. A co w muzyce?

1977

Znalezione obrazy dla zapytania kanye westDokładnie 41 lat temu na świat przyszedł Kanye West, znany amerykański raper, producent, tekściarz i celebryta. Na swoim koncie ma łącznie osiem solowych albumów. Poza tym nagrał jeden krążek z Jayem Z, a drugi, którego premiera w dniu dzisiejszym, z Kidem Cudi. Do jego najgłośniejszych singli zaliczyć należy Gold Digger, Stronger, Good Life,  Love Lockdown, Power, Monster, Runaway czy Niggas in Paris. Na swoim koncie ma wiele produkcji. Nad nowymi krążkami pracował z Migos, Christiną Aguilerą, Sią, Draem, Travisem Scootem czy A$apem Rocky.

Prywatnie związany z Kim Kardashian.

1951

Znalezione obrazy dla zapytania koraSwoje urodziny obchodzą dziś także Nancy Sinatra czy Bonnie Tyler. My jednak skupiamy się na polskim podwórku, bowiem w tym dniu urodziła się jedyna i niepowtarzalna Olga Jackowska, czyli Kora. Swoją karierę rozpoczynała w zespole męża, Marka Jackowkiego, który nazywał się M-a-M. Dopiero jednak pod koniec lat 70. i poszerzeniu składu zespołu, zaczęli grać rock. Już wtedy zmieniono nazwę na Maanam. Do 2008 roku grupa wydała łącznie 11 studyjnych albumów i wylansowała kilkadziesiąt niezapomnianych przebojów takich jak: Boskie BuenosO! Nie rób tyle hałasuKocham cię, kochanie mojeTo tylko tango czy Lucciola w latach 80. oraz Wyjątkowo zimny majZapatrzenie czy Po to jesteś na świecie.

W międzyczasie próbowała swoich sił solowo. Wydała między innymi płytę z zespołem Pudelsi, a największy rozgłos przyniosła jej ta wydana w 2003 roku pod tytułem Kora Ola Ola!