Dział Publicystyka Analizy, rocznice, urodziny 8 artystów, którzy mieli wydać album w 2015 roku, ale tego nie...

8 artystów, którzy mieli wydać album w 2015 roku, ale tego nie zrobili

Zbliża się koniec roku. Jak zwykle jest to czas podsumowań. Różne portale i czasopisma muzyczne wybierają najlepsze albumy i utwory. Spójrzmy jednak szerzej i zastanówmy się, kto w tym roku miał zaplanowane wydanie albumu, a tego nie zrobił. Oto lista 8 z nich.

Edyta Górniak

[su_row][su_column size=”2/3″]

Listę zapowiadanych albumów otwiera Edyta Górniak. Wokalistka już na początku 2014 roku podpisała nowy kontrakt fonograficzny z Universal Music Polska. Zgodnie z planem weszła do studia i zaczęła nagrywać nowy materiał. Jego przedsmakiem był świeżo brzmiący singiel Your High, który swego czasu podbijał listy niektórych stacji radiowych. Potem przyszła również pora na utwór Glow On. Zapowiadany na wiosnę 2015 roku niezatytułowany jeszcze album, został przesunięty na jesień. Na pocieszenie dostaliśmy pierwszy polski singiel z płyty – Oczyszczenie – który opisywany był przez wokalistkę jako ostatni przedpremierowy singiel zapowiadający owe wydawnictwo. Album na jesieni również się nie ukazał. W międzyczasie natomiast wokalistka wzięła udział w dwóch edycjach The Voice of Poland i występowała na koncertach w ramach jubileuszowej trasy koncertowej. Miejmy nadzieję, że krążek ukaże się na początku przyszłego roku, bo chyba nikt nie ma wątpliwości, że warto na niego czekać.

[/su_column][su_column size=”1/3″]

[/su_column][/su_row]

Doda

Pod koniec 2014 roku swój nowy kontrakt płytowy w Universal Music Polska podpisała również Dorota Rabczewska. Jego przedsmakiem był singiel Riotka, który zdobył dość sporą popularność i ukazał się w ostatni dzień tamtego roku. Wokalistka zapowiadała wówczas, że dzielnie pracuje w studiu nagraniowym, a efekty będziemy mogli posłuchać już na jesieni 2015 roku. Płyta jednak się do tej pory się nie ukazała, a w międzyczasie do odsłuchu dostaliśmy kolejny utwór Nie pytaj mnie. W jednym z wywiadów wokalistka powiedziała natomiast, że wciąż nad nim pracuje, ale czy album utrzymany będzie w klimacie tych utworów, nie wiemy. Pozostaje nam jednak wierzyć, że nowy materiał ukaże się już w przyszłym roku.

Kanye West

Szumnie i z dumą swój album na 2015 rok zapowiadał również amerykański raper Kanye West. Jak się jednak okazało, na zapowiadaniu się skończyło. Amerykanin co prawda opublikował również tytuł płyty So Help Me God, ale ostatecznie zmienił go na SWISH. Opublikował również dwa oficjalne single: Only One z Paulem McCartneyem oraz All Day z Theophilusem Londonem, Allanem Kingdomem i ponownie z McCartneyem. Do sieci wrzucił też Say You Will i When I See It, a nieoficjalnie wyciekło również Awesome.  Wziął udział gościnnie w utworach Rihanny, Big Seana, Ty Dolla Sign, A$APa Rocky czy Travi$a Scotta. Kiedy więc ukaże się nowa płyta rapera? Sam zainteresowany powiedział niedawno, że wciąż pracuje w studiu, a album ukaże się jako niespodzianka, bez zapowiedzi.

Halina Młynkova

Na jesieni 2015 roku ukazać się miała nowa płyta Haliny Młynkovej. Jej zapowiedzią był singiel Zabiorę Cię, który sama zainteresowana chętnie promowała w stacji TVP. Wokalistka w międzyczasie pojawiła się jako prowadząca programu The Voice of Poland. Album jednak się nie ukazał, a wobec narastających plotek o to że premiera została wstrzymana, swoje stanowisko zabrała również wytwórnia Universal Music Polska:

Halina Młynkova jest priorytetową Artystką Universal Music Polska. Przesunięcie premiery płyty Artystki na przyszły rok spowodowane zostało jej zobowiązaniami związanymi z „The Voice of Poland”, licznymi koncertami i projektami. Tym samym Universal Music Polska dementuje, jakoby inne powody miały wpływ na decyzję związana z przesunięciem premiery albumu.

Rihanna

Rihanna tak naprawdę nigdy nie powiedziała, kiedy ukaże się jej nowa płyta. Patrząc jednak na jej dotychczasowe dokonania i wydawanie płyt rok rocznie, każdy spodziewał się, że jeśli nie w 2014 roku, to płyta na pewno ukaże się w 2015 roku. Sama zainteresowana opublikowała dla swoich fanów trzy premierowe single: FourFiveSeconds z Kanye Westem i Paulem McCartneyem, American Oxygen i Bitch Better Have My Money. To chyba wystarczający powód, aby wydać album. Kto z czołówki światowej muzyki wydaje kilka singli i nie ma na myśli również materiału na płycie? Wokalistka opublikowała również tytuł płyty oraz okładkę. Później ruszyła kampania marki Samsung, w której odkrywane są specjalne pokoje z filmikami. Co dostaniemy na koniec? Singiel, płytę, a może ponownie nic? Rihanna wystawiła swoich fanów na pewną próbę i miejmy nadzieję, że jej się to opłaci.

[su_row]

[su_column size=”1/3″]

[/su_column]

[su_column size=”1/3″]

[/su_column]

[su_column size=”1/3″]

[/su_column][/su_row]

Usher

Wielkie rozczarowanie w tym roku przyniósł nam również Usher. Ten amerykański wokalista nad swoim nowym albumem pracuje już od początku 2013 roku. Początkowo jego wydanie zapowiadane było już na 2014 rok, ale sam zainteresowany mówił wówczas, że wciąż pracuje nad nowym materiałem, a realnym terminem jest 2015 rok. Jak się jednak okazuje nic z tego nie wyszło. Krążek zatytułowany UR był stosunkowo przesuwany o kolejne, dalsze miesiące, aż w końcu o nim ucichło. Usher jednak nie próżnował. Oficjalnie wydał trzy single promujące zapowiadany album w 2014: Good Kisser, She Came to Give It to You z Nicki Minaj i I Don’t Mind. Utwory te jednak nie przyniosły większego rozgłosu i co raz częściej mówi się, że wyrzucił on cały materiał do kosza i zaczął nagrywać nowy. Jego przedsmakiem jest utwór Miracle nagrany dla Pepsi.  Do sieci trafiły również I Still Got It z Migosem, Chains, Clueless, Cuz We Can i Believe Me. Tak naprawdę jest to mały zestaw na płytę, która się nie ukazała…

[su_row]

[su_column size=”1/3″]

[/su_column]

[su_column size=”1/3″]

[/su_column]

[su_column size=”1/3″]

[/su_column][/su_row]

Gwen Stefani

[su_row][su_column size=”1/3″]

[/su_column][su_column size=”2/3″]

Trzeci solowy album wokalistki No Doubt, Gwen Stefani, miał ukazać się w tym roku. Takie plany miała sama wokalistka, a poprzedziła je w 2014 roku dwoma singlami: Baby Don’t Lie oraz Spark the Fire. Zainteresowanie tymi utworami okazało się jednak bliskie zera, mimo, że tak bardzo promowała je w programie The Voice. Nie tak dawno jednak Gwen wydała nowy singiel Used to Love You i wyznała, że miała już nagrany materiał na całą płytę. Z powodu małego zainteresowania postanowiła się z nim pożegnać, a płytę zacząć nagrywać od początku. Premiera ma nastąpić w 2016 roku.

[/su_column][/su_row]

Fergie

Wokalistka słynnego Black Eyed Peas również od dawna zapowiada nowy album. Prace rozpoczęła w 2012 roku, kiedy to oficjalnie potwierdziła, że rozpoczyna prace nad następcą The Dutchess. Nagrywanie jednak bardzo się przeciągało, a pierwszy efekt jej pracy poznaliśmy dopiero we wrześniu 2014 roku. Wówczas ukazał się singiel L.A. Love (La La), który tak naprawdę nie zdobył serc słuchaczy. W czerwcu 2015 roku Fergie potwierdziła w jednym z wywiadów, że płyta jest na ukończeniu i aktualnie trwają ostatnie poprawki. Od tamtej pory nastąpiła cisza, a o płycie ani widu ani słychu.

Łukasz Jaćkiewicz
Fan muzyki alternatywnej, dobrego bitu i niespotykanej wrażliwości. Szukający nowych wrażeń, alternatywnych perełek i ludzi z pasją. Najbliższe są mu klimaty R&B, ale jest otwarty na wiele innych, ciekawych gatunków.

Najpopularniejsze (48h)