Można rzec, że Sarsa ciągle biegnie, goni i lata ponad. Artystka, na której punkcie oszalała cała Polska. Nie każdy wie, że Marta Markiewicz odpowiada za słowa piosenek, które w ubiegłym roku podbijały polskie rozgłośnie radiowe, albo takie, które nie odniosły sukcesu, ale mogliście je usłyszeć przypadkiem. Założę się, że nie zdawaliście sobie sprawy, za jakie hity odpowiada Sarsa. Przekonajcie się sami.

1. Monika Lewczuk – #Tam Tam

Co by nie mówić, Monika Lewczuk to objawienie 2015/2016 roku na polskim rynku muzycznym. Artystka zadebiutowała dwa lata temu, dokładnie w lipcu, singlem #Tam Tam. Piosenka spotkała się z pozytywnym odbiorem i otworzyła karierę wokalistki, która jak na razie usłana jest różami. Utwór na obecną chwilę rozszedł się w nakładzie 10 tys. kopii i pokrył się złotem.

2. Ewa Farna – Na Ostrzu

Tej Pani nie muszę nikomu przedstawiać. Ewa Farna towarzyszy nam od 2007 r. kiedy to wydała debiutancki album Sam na sam. W 2015 r. w ręce fanów została oddana piąta płyta Inna, która promowana była m.in. przez Na Ostrzu. Słowa do niej stworzyła Marta Markiewicz, a sama kompozycja odniosła duży sukces w Polsce. Piosenka wspięła się na 3. miejsce na liście AirPlay – Top, a teledysk, w którym pojawiają się m.in.: Margaret, Enej i właśnie Sarsa, został obejrzany ponad 16 milionów razy.

3. Antek Smykiewicz – Limit Szans

Antek Smykiewicz to kolejny wokalista, dla którego Marta Markiewicz nie tylko stworzyła tekst, ale także skomponowała muzykę. Sarsa odpowiada za szatę liryczną do drugiego singla Limit Szans promującego pierwsze muzyczne dziecko artysty – Nasz Film. Lekka, wakacyjna piosenka pokryła się złotem. Ciekawostką jest tu fakt, że Marta nie tylko odpowiada za stworzenie tekstu i muzyki, ale możemy usłyszeć ją także w chórkach.

4. Ukeje feat. Sarsa – Od Połowy

Nie każdy wie, że Marta Markiewicz nie tylko udziela się gościnnie w utworze UkejeOd Połowy, ale także sama napisała do niego tekst. Piękna i magiczna piosenka przypadła do gustu zarówno fanom Damiana, jak i Sarsy. Przeplatające się głosy artystów to miód dla uszu. Kompozycja, pomimo wysokiego poziomu muzycznego, nie odniosła sukcesu na polskim rynku.

5. Ewa Farna – Tu

Tu, to kolejna kompozycja Ewy Farnej, do której tekst wyszedł spod pióra Sarsy. Fragment utworu został wykorzystany w reklamie Play, a sama piosenka pokryła się platyną i wspięła się na 17. miejsce notowania AirPlay – Top. Co ciekawe Marta Markiewicz na płytę Inna napisała jeszcze słowa do Niekoniecznie. Wszystkie te propozycje znajdziemy na CD2 wspomnianego wyżej wydawnictwa.

6. Monika Lewczuk feat. Antek Smykiewicz – Biegnę

Niedawno mogliśmy usłyszeć nieco odświeżoną wersję utworu Biegnę Lewczuk. Kompozycja napisana przez Sarsę znalazła się pierwszym muzycznym dziecku Moniki, ale wydana na singiel została z gościnnym udziałem Antka Smykiewicza. Piosenka ma niespełna miesiąc, a teledysk do niej został obejrzany już pół miliona razy. Jeżeli lubicie popowo-dance’owe klimaty, to być może utwór trafi w Wasze gusta.

7. Alvaro Soler feat. Monika Lewczuk – Libre

Cokolwiek wyda Alvaro Soler na polski rynek muzyczny, to odniesie ogromny sukces. Tak stało się z Sofia, El Mismo Sol, a do tego grona dołączyła również kompozycja Libre, do której w celu promocji została zaproszona Pani Lewczuk. Sarsa nie napisała hiszpańskich słów, ale za to stworzyła tekst do polskich wstawek. Polacy szybko pokochali ten kawałek i sprawili, że wspiął się on na sam szczyt AirPlay – Top.

Student III roku Dziennikarstwa i komunikacji społecznej w Lublinie. Miłośnik brytyjskiego, jak i polskiego rynku muzycznego. Swoją przyszłość wiąże z dziennikarstwem muzycznym.
Poprzedni artykułUtwór Tygodnia 194 (24.04. – 30.04.)
Następny artykułNowy utwór: Kasabian – Are You Looking for Action?