7 utworów, które napisała LP, a Ty najprawdopodobniej nie miałeś o tym pojęcia

0

LP to wokalistka, która za sprawą singla Lost On You rozkochała w sobie setki tysięcy Polaków. Nasz kraj zalicza się do państw, w których Laura Pergolizzi odniosła największy sukces. To jednak nie tylko uzdolniona wokalistka, ale również autorka tekstów, która napisała hity m.in. dla Rihanny oraz legendy międzynarodowej sceny muzycznej – Cher.

1. Rihanna – Cheers (Drink to That)

Na pierwszy ogień barbadoska wokalistka – Rihanna, która nie tak dawno odebrała prestiżową nagrodę za pomoc humanitarną, przyznawaną przez Harvard. Nie tak dawno, bo zaledwie 6 lat temu artystka wydała singiel Cheers (Drink to That), który pokochały miliony Amerykanów i ludzi na całym świecie. Utwór pochodzący z płyty Loud rozszedł się w nakładzie 2. milionów kopii w samych Stanach Zjednoczonych i wspiął się na 7. miejsce notowania Billboard Hot 100.

2. Rita Ora – Shine Ya Light

Teraz pora na Ritę Orę, która już 5 lat temu opublikowała swój debiutancki krążek. Na wydawnictwie tym znajdziemy utwór Shine Ya Light, który został wydany jako 3. oficjalny singiel. Piosenka odniosła dość spory sukces, ponieważ wspięła się na 10. miejsce notowania UK Charts. Teledysk nagrany w jej rodzinnym kraju – Kosowie, został wyświetlony 18. milionów razy. Co ciekawe kompozycja ta została zawarta na oficjalnym soundtracku do 3 część Simsów.

3. Ella Henderson – Mirror Man

Pani Henderson to bez wątpienia objawianie brytyjskiej edycji programu X Factor. Jej debiutancki album Chapter One okazał się strzałem w dziesiątkę. Jednak single (za wyjątkiem Ghost) już nie cieszyły się taką popularnością. Ostatni wydany utwór promujący wydawnictwo, czyli Mirror Man został napisany przez LP i nie odniósł sukcesu. Promocja piosenki została porzucona, a Ella Henderson aktualnie pracuje nad drugim krążkiem. Kto wie czy Laura nie napisze jej kolejnego utworu?

4. Christina Aguilera – The Beautiful People

The Beautiful People to kompozycja Christiny Aguilery, która została nagrana specjalnie na potrzeby ponadczasowego musicalu – Burlesque. Jednak piosenka ta nie została stworzona od podstaw, ponieważ zostały wykorzystane w niej sample utworu o takim samym tytule, który pierwotnie należy Marilyna Mansona (1996).

5. Cher – Red

Stało się tak, że LP napisała utwór dla jednej z największych żyjących legend światowej muzyki – Cher. Obdarzona niezwykle mocnym głosem artystka wydała album Closer to the Truth (2013), który zawiera piosenkę Red. Utwór nie został wydany na singiel, ale spotkał się z pozytywnym odbiorem słuchaczy. To nie jedyna kompozycja, którą napisała Laura dla Pani Cherylin – na wersji deluxe (USA) i standardowej (International) znalazł się jeszcze kawałek Pride, który wyszedł właśnie spod pióra LP.

6. Cher Lloyd – Human

Po wielu problemach Cher Lloyd z wytwórnią, w końcu wyszedł album o wymownym tytule Sorry I’m Late (2014). Wydawnictwo to zawiera w sobie dość smutny, lecz dynamiczny utwór Human napisany przez LP. Piosenka nie została wybrana na singiel, a sama płyta okazała się strzałem w kolano. Krążek ze względu na przekładaną datę premiery i zaniechanie promocji nie odniósł sukcesu

7. Leona Lewis – Fingerprint

Na koniec cofamy się do roku 2012, kiedy to światło dzienne ujrzała płyta Glassheart. Płyta, która w pewnym stopniu umocniła pozycję Leony Lewis na międzynarodowym rynku muzycznym. Nie każdy wie, że na tym emocjonalnym krążku znalazł się utwór napisany przez LPFingerprint. No match, no match, no match for you fingerprint, no substitute, no other you…