Dział Publicystyka 7 piosenek Macklemore'a, które warto znać przed koncertem

7 piosenek Macklemore’a, które warto znać przed koncertem

Macklemore w ubiegłym roku wydał nowy album i już za dwa tygodnie po raz kolejny przyjedzie do naszego kraju w ramach trasy koncertowej promującej Gemini. Czas więc na małą rozgrzewkę przed koncertem i przypomnienie sobie największych hitów rapera!

Polscy fani amerykańskiego rapera Bena Haggerty’ego, który występuje pod pseudonimem Macklemore, 26 kwietnia będą mieli okazję już po raz trzeci posłuchać najbardziej znanych piosenek artysty na żywo w warszawskim Torwarze. Tym razem Macklemore wróci jednak bogatszy o nowe piosenki z pierwszej solowej płyty od kilkunastu lat. Jeszcze możecie dorwać bilety na te wydarzenie organizowane przez agencję Go Ahead. A tymczasem przypomnijmy sobie utwory, które mogą już niedługo zabrzmieć w Warszawie!

Macklemore feat. Eric Nally – Ain’t Gonna Die Tonight

Zacznę od piosenki, którą nie wszyscy mogą znać – a warto! Eric Nally pojawi się również w roli supportu podczas koncertu, więc zapamiętajcie to nazwisko. Wspólna kompozycja artystów to prawdziwa rakieta. Poprawi każdy beznadziejny dzień i zmotywuje was do działania.

Macklemore feat. Skylar Grey – Glorious

Nie mogłabym pominąć tego utworu z Gemini, bo zarówno sama piosenka, jak i teledysk do niej są po prostu genialne i ze świetnym przesłaniem. Bardzo dobrze, że raper zaprosił do Glorious właśnie Skylar Grey, której głos idealnie tu pasuje. Nie wyobrażam sobie kogoś innego w tej roli!

Macklemore feat Kesha – Good Old Days

Kto by się spodziewał, że Kesha wróci i to w takim stylu? I że Macklemore nagra z nią taką dobrą piosenkę? Na pewno nie ja. Jak dobrze, że artyści potrafią zaskakiwać! Good Old Days to bardzo przyjemna i pozytywna kompozycja z ciepłym, klimatycznym teledyskiem.

Macklemore & Ryan Lewis – Same Love feat. Mary Lambert

Na chwilę cofnijmy się do czasu albumu The Heist, kiedy to o duecie Macklemore i Ryan Lewis zrobiło się głośno. Na ich wspólnym krążku znalazły się utwory, które do tej pory skutecznie mnie wzruszają. Pierwszy z nich to piękne Same Love, a drugi…

Macklemore & Ryan Lewis – Wings

Macklemore ma dobre teksty i to „coś”, co przyciąga człowieka, a Ryan Lewis potrafił to dostrzec i podkreślić. Szczerość słychać w obu wymienionych piosenkach. Wings to świetny utwór przede wszystkim o marzeniach. A refren w wykonaniu dziecięcego chóru tylko dodatkowo wzbogaca przekaz. Zawsze z sentymentem wracam do tych kompozycji.

Macklemore & Ryan Lewis – Can’t Hold Us feat. Ray Dalton

Powróćmy do klasyków! Jeden z najbardziej znanych utworów z ery The Heist, czyli Can’t Hold Us. Niekwestionowany hit, który przykuwa uwagę nie tylko świetną muzyką, ale też naprawdę dobrze zrealizowanym teledyskiem. No i Ray Dalton, który swoim głosem ozdabia refren. Cudo!

Macklemore & Ryan Lewis – Thrift Shop feat. Wanz

Na koniec piosenka, która jest znakiem rozpoznawczym Macklemore’a i Ryana Lewisa. To bez wątpienia najpopularniejszy utwór duetu. I wydaje mi się, że słusznie! Raper dał poznać się tu od strony bardziej humorystycznej, widać, że ma wielki dystans do siebie. A piosenka zostaje w głowie na długo i wystarczą dwie sekundy, żeby poznać Thrift Shop!

Ostatnie bilety na koncert Macklemore’a w cenie 179 złotych możecie jeszcze nabyć na stronach biletomat.pl, ebilet.pl oraz Ticketmaster!

Popularne