90 tysięcy sprzedanych biletów w niecałe osiem godzin (i to w roku 1978), skórzana kurtka wart prawie 25 tysięcy funtów i jeden artysta na podwójnym szczycie – tak prezentuje się dzisiejsza kartka z kalendarza.

1978 

 W 1978 roku Bob Dylan wyruszył na podbój całego świata. Na Bob Dylan World Tour 1978 złożyło się 114 występów, które cieszyły się ogromną popularnością, gromadząc finalnie 2 milionową publiczność na wszystkich koncertach włącznie. Dokładnie 40 lat temu w niespełna osiem godzin rozeszły się bilety na nadchodzące sześć koncertów piosenkarza w Londynie, które miały odbyć się między 15 a 20 czerwca (1978 roku). 90 tysięcy biletów, na występy Amerykanina w Earls Court Exhibition Centre, rozeszło się, jak na tamte czasy w ekspresowym tempie. Ciekawostka: ponad 20 milionów wynosił całkowity dochód z opisywanej trasy.

1992

 Być może jest wśród czytających niejeden fan twórczości The Beatles, czy samego John’a Lennon’a, stąd pytanie czy chciałby kiedyś wejść w posiadanie jednej ze skórzanych kurtek, byłoby pytaniem z goła retorycznym. Pewnie wielu jest takich marzycieli, ale ledwie garstka może sobie pozwolić na ziszczenie swoich najskrytszych pragnień. 7 maja 1992 roku jedna ze ‘skór’ artysty trafiła w ręce anonimowego kupca. Za ponad 24 tysiące funtów kurtka, noszona przez Lenonn’a w latach 1960-1963, znalazła nowego właściciela. Czy był on fanem muzyka? Czy kolekcjonuje on kurtki znanych osób? Czy po prostu chciał sobie sprawić nowe, historyczne odzienie? Tego nie wiadomo jedyne, co nam pozostało to liczyć na to, że nabywca godnie traktuje rzeczoną kurtkę, a i ona sprawuje się należycie, inspirując nowego właściciela do tworzenia rzeczy równie wielkich, co jej poprzedni użytkownik.

 

2016

 Ostatnią dzisiaj wspominaną rzeczą będzie wyjątkowe osiągnięcie Prince’a. Niedługo po niespodziewanej śmierci artysty, dwa tytuły z jego dyskografii Very Best of Prince i Purple Rain kolejno zajęły 1 i 2 miejsce na liście Billboard Albums Chart. Było to konsekwencją tego, że jedynie w formie fizycznej można było dostać muzykę Prince’a. Jego twórczość dopiero od niedawna pojawiła się w serwisach streamingowych, stąd wówczas wzrosło zainteresowanie płytami artysty.

 

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Damski odpowiednik Baby ('Baby Driver') - nie rozstaje się ze swoimi słuchawkami. Na co dzień uwielbia kadrować rzeczywistość. Jest AF - Anonimową Filmocholiczką. Wychowana na Dire Straits, Pink Floyd, U2, The Police. Oddana twórczości Cohen'a. Fanka OneRepublic, Mumford&Sons, Alabama Shakes, Imagine Dragons, Passenger, The Lumineers, Emeli Sandé, Alicii Keys, Selah Sue, a nawet Harry'ego Styles'a. Kocha muzykę przez pop, reggae, funk, soul, rock po jazz i muzykę klasyczną.
Poprzedni artykułNowy teledysk: Childish Gambino – This Is America
Następny artykułKto awansuje z pierwszego półfinału Eurowizji 2018? Oto typy redaktorów All About Music