Dział News 7 kwietnia w muzyce. Kalendarium All About Music

7 kwietnia w muzyce. Kalendarium All About Music

Dzisiaj będziemy świętować urodziny pewnej uroczej dziewczyny, wspomnimy o brytyjskiej ekspansji za oceanem i odbierzemy ‚rockową’ nagrodę Pulitzera.

1975

 Słynny muzyk, kompozytor, producent i piosenkarz Stevie Wonder właśnie 43 lata tamu, celebrował narodziny swojej córki – Aishy. Jest to najstarsze z ośmiu dzieci Wonder’a. Co ciekawe: to właśnie płacz małej Aishy otwiera kultowy utwór muzyka, czyli Isn’t She Lovely . Szloch dziecka słyszalny jest jeszcze w połowie numeru.  Sama piosenka jest swoistym hymnem dziękczynnym za cud narodzin Aishy.  Warto z tego powodu odświeżyć sobie tę przyjemną i podnoszącą na duchu kompozycję, która jest w stanie rozchmurzyć każdego. Na pewno będzie stanowiła idealne tło do panującej wiosennej aury!

1984

 Na opublikowanej 7 kwietnia 1984 roku liście Billboard U.S. Hot 100, pojawiła się rekordowa liczba pozycji wykonywanych przez przedstawicieli Zjednoczonego Królestwa. Aż 40 ze 100 wykonawców obecnych w zestawieniu była brytyjskiej narodowości, w tym dwóch (Phil Collins i zespół Eurythmics) pojawiło się w pierwszej piątce! Wśród wspominanej 40-stki pojawili się m.in.: Queen (nr 16 Radio Ga-ga), Paul Young (nr 22 Come Back And Stay), czy Culture Club (nr 7 Miss Me Blind). Top 5 prezentowało się wówczas tak: królował roztańczony Footloose autorswa  Kenny Loggins; tuż zanim debiut utrzymany w estetyce mrocznego funku Somebody’s Watching Me Rockwell’a; na miejscu trzeci uplasował się Phil Collins z przebojową balladą Against All Odds; na czwartej pozycji znalazło się Here Comes The Rain Again Eurythmics; top zamykało energiczne Jump  Van Halen. Każdy z tych utworów nadal nie stracił swojego uroku i mocy, a my dzisiaj przypominamy ówczesny nr 1.

2008

 Na zakończenie wspomnimy wyjątkowe wydarzenie, które miało miejsce dokładnie 10 lat temu. Wtedy Bob Dylan otrzymał szczególne wyróżnienia w postaci prestiżowej nagrody Pulitzer. Muzyk otrzymał ją za swój nieopisany wkład w muzykę popularną i wpływ na Amerykańską kulturę. Dylan był pierwszym w historii muzykiem rockowym, który otrzymał takie wyróżnienie. Od 1917 roku amerykańską nagrodę Pulitzera przyznaje się, co roku w 21 kategoriach, za szczególne osiągnięcia w jednej z trzech dziedzin: dziennikarstwa, muzyki i literatury pięknej.

Antonina Tuckahttps://antonina-tucka.tumblr.com/
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Damski odpowiednik Baby ('Baby Driver') - nie rozstaje się ze swoimi słuchawkami. Na co dzień uwielbia kadrować rzeczywistość. Jest AF - Anonimową Filmocholiczką. Wychowana na Dire Straits, Pink Floyd, U2, The Police. Oddana twórczości Cohen'a. Fanka OneRepublic, Mumford&Sons, Alabama Shakes, Imagine Dragons, Passenger, The Lumineers, Emeli Sandé, Alicii Keys, Selah Sue, a nawet Harry'ego Styles'a. Kocha muzykę przez pop, reggae, funk, soul, rock po jazz i muzykę klasyczną.

Popularne