6 utworów Editors, które warto przesłuchać przed koncertem

Share this post

Editors w Polsce już za niecałe dwa tygodnie! W ramach przygotowań do nadchodzących koncertów przejrzeliśmy dla Was setlisty z ich ostatnich występów i prezentujemy 6 utworów, o których warto sobie przypomnieć. 


Uwaga! Tekst zawiera małe spoilery jeśli chodzi o kolejność utworów w setliście. 


The Boxer


Jeśli Editors nie zmieni początku swojej setlisty, to pierwszym utworem, który zabrzmi w poznańskiej Hali nr 2 MTP oraz dzień później na warszawskim Torwarze, będzie The Boxer z płyty In This Light And On This Evening wydanej w 2009 roku. Co Wy na to, by nauczyć się tekstu i muzyków przywitać w Polsce znajomością ballady, która wcale nie należy do najbardziej rozpoznawalnych kawałków ich dorobku? Dla muzyków byłby to wielki zastrzyk energii!


Cold


Opisywanym przed chwilą The Boxer rozpoczynali każdy koncert w Wielkiej Brytanii, jednak na ich ostatnim show w Hiszpanii ten zaszczyt przypadł kawałkowi Cold, singlowi otwierającymi najnowszą płytę Editors. Sami muzycy w wywiadzie dla Consequence of Sound opisują ten utwór w ten sposób: It gave me premonitions of 80,000 Belgians singing, “Don’t you be so cold!” back to us in a field on a summers evening. Także do dzieła, pokażmy, że Polacy też potrafią głośno zaśpiewać!


Papillon


Tego kawałka nie może zabraknąć! Znają go wszyscy i jest gwarancją na koncertowe szaleństwo. Aż się nie chce wierzyć, że numerem jeden na listach przebojów został tylko w Belgii. 


No Harm


Chwilę na odpoczynek i zatracenie się w swoich myślach da nam No Harm, jedna z niewielu piosenek, podczas których muzycy odstawią swoje gitary, a genialnemu wokalowi Smitha towarzyszyć będzie elektroniczne brzmienie. Na szczęście Editors w takim wydaniu brzmi równie pięknie. 


Munich


Najprawdopodobniej przedostatni utwór w setliście zespołu, ale za to chyba jeden z najbardziej wyczekiwanych przez fanów. Nawet tych, którzy na Editors nie idą po raz pierwszy. Bo niech podniesie rękę ten, który nie czuje jakiegokolwiek sentymentu do genialnego Munich z 2005 roku!


Smokers Outside the Hospital Doors


Zespół z Wielkiej Brytanii z polską publicznością pożegna się utworem Smokers Outside the Hospitals Doors, pierwszym singlem z ich drugiego albumu studyjnego. A my mamy nadzieję, że żegnać z muzykami będziemy się z uczuciem spełnienia oraz nie na długo! 


Nie zapominajcie również, że przed Editors w roli supportu pojawi się islandzki zespół Vök!

Bilety na koncerty w Poznaniu (24.11) i Warszawie (25.11) są jeszcze dostępne w sprzedaży i kupicie je między innymi tutaj: https://go-ahead.pl/koncerty/

Do zobaczenia!

Obraz może zawierać: 5 osób, ludzie stoją i tekst

Related posts

In the House by Desperados – największa sylwestrowa domówka w Polsce

W Sylwestra odbył się się wielki finał projektu In the House by Desperados,...

Poznaliśmy stanowisko Edyty Górniak w sprawie koncertu „Artyści przeciwko nienawiści”

Spontaniczny apel Dody przerodził się w wielką inicjatywę, która złączyła kilkudziesięciu artystów, aby zjednoczyć się...

Nowy konkurs! Wygraj autobiografię Ennio Morricone

Spontaniczny konkurs przygotowany dla wszystkich fanów twórczości Ennio Morricone. Do wygrania 3 sztuki jego...

Throwback Review: Myslovitz – Miłość w czasach popkultury (1999), recenzja Karoliny Młynarskiej

Mija dwadzieścia lat od premiery jednej z ważniejszych i popularniejszych polskich płyt. Miłość...

Popularne