Dział Publicystyka 6 piosenek, które napisała Kesha, a Ty najprawdopobniej o tym nie wiedziałeś

6 piosenek, które napisała Kesha, a Ty najprawdopobniej o tym nie wiedziałeś

Keshę znamy z wielu piosenek, które stały się hitami na listach przebojów. Nie wielu jednak z nas wie, że wokalistka również napisała kilkanaście piosenek dla innych artystów. Oto wybór sześciu z nich.

The Veronicas – This Love

Zanim jeszcze Kesha zaczęła odnosić solowe sukcesy, w 2007 roku napisała piosenkę This Love, którą później śpiewały siostry Origliasso, znane jako The Veronicas. Piosenka na tyle spodobała się dziewczynom, że postanowiły wydać utwór jako trzeci singiel z ich przebojowego krążka o tytule Hook Me Up. Piosenka zdobyła sporą popularność w ich rodzimej Australii i doszła do 10,. oczka na singlowej liście Australii.

Warto dodać, że współautorem piosenki jest Toby Gad.

Miley Cyrus – Time Of Our Lives

Po sukcesie pierwszej solowej płyty, Kesha kontynuowała pisanie również dla innych. Na mini wydawnictwie Miley Cyrus zatytułowanym The Time of Our Lives znalazła się piosenka o podobnym tytule, którą oprócz Keshy napisali Dr. Luke, Pebe Sebert oraz Claude Kelly..

Britney Spears – Till the World Ends

Mało kto dziś także pamięta, że swoje trzy grosze w piosence Till the World Ends ma także Kesha. Wokalistka napisała ją z Dr. Luke, Maxem Martinem i Alexandrem Kronlundem, a sam utwór znalazł się na płycie Britney, Femme Fatale. Piosenka została drugim singlem promującym owe wydawnictwo i dotarła do trzeciego miejsca na liście Billboard Hot 100.

Oficjalnie ukazał się także remix piosenki, w której oprócz Keshy udział wzięła raperka Nicki Minaj.

Iggy Azalea & Zedd – Bom Boom

Przebojowa seria Pitch Perfect z każdą serią doczekuje się soundtracku. Na trzeciej części znajdziemy również premierowe nagranie Iggy Azalei z gościnnym udziałem Zedda. Piosenkę Boom Boom napisała Kesha.

 Ariana Grande – Pink Champagne

Ta piosenka Ariany Grande nigdy nie doczekała się oficjalnego wydania, ale powstała w sesji nagraniowej do jej pierwszego krążka Yours Truly. Wokalistka podzieliła się nią w momencie gdy osiągnęła pułap 10 milionów followersów na Twitterze, publikując specjalną przemowę na Youtube.

W 2012 roku piosenkę zaśpiewała podczas jednego z koncertów w San Diego, potem również w Downtown Disney. Utwór był również wykonywany na trasie The Honeymoon Tour.

Flo Rida – Touch Me

Podczas nagrywania drugiego studyjnego albumu, raper Flo Rida nawiązał współpracę z Keshą dwukrotnie. Za pierwszym razem wokalistka napisała dla niego utwór Right Round, w którym również śpiewała. W efekcie pracy powstał również kawałek Touch Me, nad którym pracowała z Dr. Luke i Benjaminem Levinem. Tu również w chórkach usłyszymy jej głos.

Obi piosenki znalazły się na płycie R.O.O.T.S. z 2009 roku.

Łukasz Jaćkiewicz
Fan muzyki alternatywnej, dobrego bitu i niespotykanej wrażliwości. Szukający nowych wrażeń, alternatywnych perełek i ludzi z pasją. Najbliższe są mu klimaty R&B, ale jest otwarty na wiele innych, ciekawych gatunków.

Popularne