Lindsey Stirling jest kolejnym przykładem na to, że nie zawsze trzeba wygrać, aby zostać zwycięzcą. Skrzypaczka ma na swoim koncie już trzy albumy, a jej debiutancka płyta pokryła się w Polsce złotem. Jeżeli nie wiecie kim jest ta młoda dama albo jeszcze się do niej nie przekonaliście, to koniecznie musicie usłyszeć te 5 utworów.

Na wstępie przypominamy, że Lindsey Stirling jest obecnie w trasie Brave Enough Tour. Skrzypaczka zawita również do Polski i wystąpi 24 lutego w Krakowie (Tauron Arena) oraz dzień później w Poznaniu (Hala nr 2 MTP). Organizatorami koncertów są agencje Knock Out Productions oraz Go Ahead.

Cofnijmy się zatem do roku 2012, kiedy to światło dziennie ujrzał debiutancki album Lindsey. Mnie do odsłuchu płyty zachęcił kawałek Elements. Uważam, że jest on doskonałą kwintesencją tego, jaką muzykę pragnie tworzyć ta młoda dama.

Moon Trance również pochodzi z debiutanckiego krążka artystki. Ten kawałek zostaje mi w głowie na długo po każdym kolejnym odsłuchu płyty. Oby Lindsey nagrywała jak najwięcej piosenek utrzymanych właśnie w takim klimacie.

Na każdej płycie znajduje się przysłowiowa perełka. Na taki tytuł w pełni zasługuje kawałek Roundtable Rivals. Jest to bez wątpienia mój ulubiony numer z całej płyty Shatter Me, którego bez znudzenia mogę słuchać godzinami.

Podczas tworzenia materiału na płytę Brave Enough skrzypaczka współpracowała z wieloma producentami. Najlepiej wyszło jej jednak połączenie sił z Zeddem. Love’s Just a Feeling powinno zostać kolejnym singlem promującym wspomniany krążek, bo gdy raz usłyszy się tą piosenkę to od razu ma się ochotę na więcej i więcej.

Na koniec przygotowałem dla was coś, co bardzo odstaje od typowej twórczości Lindsey. Gavi’s Song to wyruszając opowieść zadedykowana zmarłemu przyjacielowi artystki. Bez wątpienia jest to jeden z jej najpiękniejszych utworów, który jest w stanie poruszyć każdego słuchacza.