Już za dwa miesiące przed polską publicznością po raz pierwszy wystąpi amerykański zespół X Ambassadors. By umilić oczekiwanie na koncert, sprawdźcie listę pięciu utworów, które grupa nagrała wspólnie z innymi artystami.

Oprócz działalności solowej, grupa X Ambassadors bardzo chętnie udziela się w różnych projektach. Przedstawiamy Wam zatem listę pięciu piosenek, które zespół stworzył wraz ze swoimi kolegami po fachu.

X Ambassadors feat. Jamie N Commons & A$AP Ferg – Low Life

Debiutancki krążek grupy zatytułowany VHS przyniósł kilka ciekawych współprac. Jedną z nich jest kompozycja Low Life, w której grupę wspomaga Jamie N Commons. W klipie dodano partię A$AP Ferg. Piosenka została czwartym singlem promującym i, jak już wspomniano, doczekała się teledysku. W klipie występuje aktor Liev Schreiber, znany z roli w serialu Ray Donovan.

X Ambassadors feat. Imagine Dragons – Fear

Na debiutanckim krążku grupy umieszczona została również kompozycja Fear. W tym przypadku jest to współpraca X Ambassadors z zespołem Imagine Dragons. Piosenka nie została singlem promującym. Jednak nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. W 2015 roku podczas Life Is Beautiful Festival do grupy dołączył Dan Reynolds – wokalista Imagine Dragons, by razem wykonać utwór na żywo.

Machine Gun Kelly feat. X Ambassadors & Bebe Rexha – Home

Soundtrack do filmu Bright, stworzonego specjalnie na potrzeby platformy Netflix, zebrał całą gamę gwiazd. Do ich grona dołączył zespół X Ambassadors, który razem z raperem Machine Gun Kelly oraz piosenkarką Bebe Rexhą nagrał kompozycję Home. Utwór doczekał się klimatycznego klipu w reżyserii Davida Ayera.

Skylar Grey feat. X Ambassadors – Cannonball

Wokalistka Skylar Grey zaprosiła X Ambassadors do współpracy przy okazji tworzenia kompozycji Cannonball. Piosenka miała promować wspólną trasę koncertową artystów. Utwór sprzedał się w USA w nakładzie 25 tysięcy kopii. Kawałek, patrząc chronologicznie, pojawił się między wydaniem przez X Ambassadors piosenek Renegades i Unsteady. Co ciekawe, Cannonball znalazł się na soundtracku do gry FIFA 16.

Lil Wayne, Wiz Khalifa & Imagine Dragons w/ Logic & Ty Dolla $ign feat. X Ambassadors – Sucker for Pain

Gwiazdorska obsada w kompozycji promującej film Suicide Squad. W nagrywaniu piosenki Sucker for Pain wziął udział Lil Wayne, Wiz Khalifa, Logic, Ty Dolla $ign, zespół Imagine Dragons oraz grupa X Ambassadors. Chociaż w udziale nie przypadła im wielka rola, to warto podkreślić, że końcówka bez charakterystycznego głosu Sama nie była by tak charyzmatyczna.

Kto wie, może już 27 marca polska publiczność usłyszy na żywo któryś utwór. Bilety na to wydarzenie wciąż są dostępne w autoryzowanych punktach sprzedaży lub w sklepach internetowych: www.go-ahead.pl, www.biletomat.pl, www.ebilet.pl, www.ticketpro.pl, www.ticketmaster.pl.

Aleksandra Żeleźnik
Lat 23, studentka. Miłośniczka dobrej muzyki. Słucha wszystkiego co wydaje jej się interesujące i godne uwagi. Fanka Adama Lamberta, Arctic Monkeys oraz Royal Blood.
Poprzedni artykułHenry David’s Gun wystąpił we Wrocławiu. Fotorelacja Antoniny Tuckiej
Następny artykułFirst Aid Kit – Ruins (2018), recenzja Zuzanny Rubaszewskiej