Jeden z najciekawszych debiutantów zeszłego roku już niedługo pojawi się po raz pierwszy w naszym kraju. 19-letni Amerykanin wystąpi 5 lutego w warszawskim klubie Palladium. Artysta będzie promował świetnie przyjęty przed recenzentów album American Teen. Dziś prezentujemy Wam pięć naprawdę wartych uwagi utworów Khalida, które warto znać przed koncertem.

Debiut Khalida to dzieło zaskakujące muzyczną dojrzałością, świeżością, kreatywnością i brzmieniem. Młody artysta zaprezentował płytę udanie łącząca w sobie kilka gatunków jednocześnie. Rytmy R&B mieszają się z delikatnym popem, elektroniką, alternatywnymi brzmieniami oraz soulem. Nic więc dziwnego, że krytycy docenili album American Teen (przeczytaj naszą recenzję), a 19-latek powalczy już niedługo o kilka prestiżowych statuetek Grammy.

Warszawscy fani będą mieli okazję usłyszeć Khalida 5 lutego w Palladium przy ul. Złotej 9. Zanim jednak Amerykanin pojawi się w Polsce, warto poznać jego kilka naprawdę wyjątkowych kompozycji.

Location

Debiutancki singiel Khalida to przebój, który pokrył się czterokrotną platyną w Stanach Zjednoczonych oraz walczy o prestiżową statuetkę Grammy. To świetnie zrobione r&b flirtujące z alternatywnymi rozwiązaniami, zachęcające hipnotyzującym beatem i delikatnym soulowym wokalem. Pięknie opowiedziana historia miłości w czasach zdominowanych przez zaawansowaną technologię.

Saved

Kompozycja świetnie prezentująca nieco bardziej melancholijną stronę 19-latka. W sentymentalny sposób artysta wspomina utraconą miłość, mając nadzieję jednocześnie, że to nie był prawdziwy koniec relacji. Ładny akustyczny, mocno instrumentalny kawałek.

Young Dumb & Broke

To będzie prawdziwy koncertowy hit. Taki refren poruszy wszystkich i zachęci do małego szaleństwa pod sceną w rytm alternatywnego R&B. Nic dziwnego. Wpadające natychmiast w ucho Young Dumb & Broke kusi lekkim klimatem i przyjemnym refrenem.

8TEEN

Piosenka celebrującą życie typowych nastolatków. Problemy z rodzicami, pierwsze miłości, spędzanie czasu z przyjaciółmi. 8TEEN to energetyczna, dziarska i lekko taneczna kompozycja, przy której można spokojnie odpłynąć.

Winter

Obok tego refrenu nikt nie przejdzie obojętnie. Khalid mierzy się tutaj z trudnym momentem po nieszczęśliwym rozstaniu oraz narastającą samotnością, która nie jest jednak czymś negatywnym. To potrzebny i obowiązkowy etap przed kolejnymi relacjami. Emocjonalna piosenka z wyrazistym, żywym refrenem.

Poprzedni artykułSabrina Carpenter w coverze Rihanny
Następny artykułNie żyje były perkusista Judas Priest