5 utworów, które musisz znać przed koncertem Bastille w Polsce

Już 19 lutego do Polski ponownie zawita grupa Bastille. Panowie zagrają na warszawskim Torwarze zarówno hity znane fanom z poprzednich albumów, jak i nowe kompozycje, które pojawią się na ich najnowszym albumie. Jakie, z dotychczas znanych utworów zespołu, warto dokładniej poznać przed koncertem? Sprawdź!

Bastille Good Grief

Piosenka pochodzi z drugiego albumu grupy i świetnie rozgrzewa publiczność na koncertach. Taneczny refren wyśpiewany przez Dana potrafi porwać do rytmicznego bujania w rytmie muzyki każdego widza, nie tylko zapalonego fana zespołu.

Bastille Of The Night

Choć coverowanie starych hitów nie należy do najłatwiejszych zadań, to w wypadku tego kawałka grupa Bastille zdecydowanie sprostała zadaniu! Piosenka Of The Night na dobre zagościła w koncertowej set-liście zespołu i za każdym razem jest pozytywnie odbierana przez zebraną na występie publikę.

Bastille Pompeii

Pompeii to największy hit grupy, który zapewnił jej rozgłos na arenie międzynarodowej. Jako sztandarowego utworu w twórczości Brytyjczyków, nie może go więc zabraknąć w trakcie wtorkowego koncertu. To ten numer, na który fani zazwyczaj czekają najbardziej. Po części z powodu sentymentu, a po części dla tego, że to po prostu naprawdę dobra kompozycja.

Bastille Blame

Druga płyta zespołu przyniosła dużo muzycznych dobroci, idealnie sprawdzających się na występach. Blame to kolejny z nich. Numer niezwykle szybko wpada do ucha i zanim się obejrzysz, zaczynasz wyśpiewywać wraz z wokalistą fragmenty tekstu: „Fall upon your knees saying / This is my body and soul here”…

Bastille Laura Palmer

Na zakończenie, utwór z debiutanckiej płyty zespołu. Laura Palmer to jeden z singli promujących wydawnictwo Bad Blood, który do dziś grany jest przez grupę na koncertach. To kolejna bardzo chwytliwa propozycja. Przesłuchaj w autobusie choć raz refrenu, by na koncercie wraz z publicznością i zespołem wykrzykiwać tekst refrenu: „This is your heart / Can you feel it? Can you feel it? / Pumps through your veins / Can you feel it? Can you feel it?”