Dział NewsFestiwale, koncerty, wydarzenia

5 utworów, które musicie znać przed pójściem na koncert Lucy Rose

Lucy Rose to angielska wokalistka, grająca indie rock, która na początku minionego roku wydała swój trzeci już album Something’s Changing. W ramach światowej trasy promującej nowe wydawnictwo artystka odwiedzi Polskę. W kwietniu zagra u nas aż dwa koncerty.

Lucy Rose sławę zdobyła w 2012 roku po wydaniu swojego debiutanckiego albumu Like I Used To, wiele utworów z tego wydawnictwa zostało wykorzystanych jako ścieżka dźwiękowa do różnych produkcji telewizyjnych. Trzy lata po sukcesie debiutu, Lucy wydała kolejny krążek – Work It Out, również bardzo udany (uplasował się na 9 miejscu brytyjskiej listy przebojów), a na początku minionego roku świat ujrzała jej najnowsza płyta –  Something’s Changing.

Muzyka Lucy, porównywana często do tej tworzonej przez Joni Mitchell, to szeroko pojęty indie rock z subtelnymi kompozycjami podkreślonymi jej delikatnym wokalem. W kwietniu artystka odwiedzi Polskę, a jako, że do jej wizyty pozostało jeszcze trochę czasu to warto poznać lepiej jej twórczość.

Przed wami 5 utworów, które musicie znać przed pójściem na koncert Lucy Rose:

  1. Middle of the Bed

Debiutancki singiel dwudziestodwuletniej wtedy początkującej artystki. Można powiedzieć, że od niego wszystko się zaczęło. Poznaliśmy Lucy, jej styl, który towarzyszy jej aż do teraz. Ten kawałek to kwintesencja muzyki Rose.

2. Shiver

To zdecydowanie najpopularniejszy utwór Lucy z ponad 5 milionami wyświetleń na YouTubie i 35 milionami odtworzeni na Spotify. Pojawił się w jednym z odcinków amerykańskiego serialu ‘Dziewczyny’ oraz w anime ‘Mushishi’. Jest to po prostu urocza ballada ze świetną linią melodyczną mówiąca o nieszczęśliwej miłości. W tej piosence można się zakochać!

https://www.youtube.com/watch?v=1o84y-5-cO0

3. Like an Arrow

Kawałek za który pokochałam Rose. Piosenka, którą trudno nazwać balladą, choć utrzymana jest w eterycznym stylu Lucy. Na swój sposób energiczna, z bardziej bogatą melodią i chwytającym za serce tekstem. Czegóż więcej do szczęścia potrzeba?

4. Floral Dresses feat. The Staves

Utwór nagrany z Paniami z The Staves był pierwszym singlem zwiastującym najnowszy krążek artystki. Niespełna trzyminutowy utwór, oparty na melodii gitary akustycznej i świetnie się komponujących głosach wokalistek to niezwykle emocjonalna ballada, która urzeka swoją prostotą. I w tym tkwi jej piękno.

5. End Up Here

Najnowszy singiel Lucy (wydany w październiku), nieznajdujący się na Something’s Changing, choć nagrany podczas nagrań do tej płyty. Kawałek w stylu do którego artystka zdążyła nas już przyzwyczaić z delikatnym, lecz głębokim wokalem na pierwszym planie i spokojną gitarową melodią. Oraz, jak to zwykle u Rose bywa, z poruszającym i szczerym tekstem.

https://www.youtube.com/watch?v=kqUr9uelhXA

Lucy Rose w Polsce wystąpi dwukrotnie:

24 kwietnia 2018 roku, 20.00

Hydrozagadka, Poznań

25 kwietnia 2018 roku, 19.00

Meskalina, Poznań

 

Bilety dostępne są na stronach:

https://www.ebilet.pl/muzyka/rock/lucy-rose/

https://www.biletomat.pl/koncerty/lucy-rose-poznan-6040/

https://www.ticketmaster.pl/artist/lucy-rose-bilety/851091

oraz w salonach Empik.

Cena jednego biletu to około 50 złotych.

Tags
Show More


Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *