Niemalże 5 lat czekali fani szkockiej wokalistki Amy Macdonald na jej czwarty studyjny album. Krążek Under Stars ujrzał w końcu światło dzienne. Jego promocja obejmuje nie tylko wydawanie kolejnych singli, ale i to, co melomani lubią najbardziej – trasę koncertową. W jej ramach artystka zajrzy i do Polski.

Amy w naszym kraju wystąpi dwa razy w marcu: 23 w warszawie i 24 w Poznaniu. Organizatorem jest agencja Go Ahead. Przed wydarzeniami warto przypomnieć sobie najważniejsze piosenki artystki.

This Is the Life

Od tego numeru wszystko się zaczęło. Nie był to wprawdzie pierwszy singiel Macdonald, ale dzięki niemu o utalentowanej Szkotce usłyszała cała Europa. Piosenka doszła do 1. miejsca na listach przebojów m.in. w Austrii, Belgii, Norwegii i Holandii, stając się jednym z najgorętszych utworów 2008 roku.

Mr Rock & Roll

Co ciekawe This Is the Life nie było wcale wielkim przebojem na Wyspach Brytyjskich. Większym wzięciem cieszył się tam wydany kilka miesięcy wcześniej kawałek Mr Rock & Roll. Piosenka doszła do 12. miejsca na UK Singles Charts, będąc do dziś największym sukcesem Amy na Wyspach. Być może popularność singla spowodowało jego wykorzystanie przez stację BBC w reklamie letnich igrzysk olimpijskich 2008.

Run

Piąty, a zarazem ostatni singiel z debiutanckiej płyty Amy Macdonald. Piosenka nie zawojowała list przebojów, zaznaczając swoją obecność jedynie na chartsach w Niemczech (36. miejsce), Szkocji (16.) i Anglii (75.). Jak sama wokalistka zdradziła podczas swojego koncertu w ramach T in the Park w 2008 roku, powstanie Run zainspirował koncert zespołu The Killers, na który kiedyś wybrała się artystka.

Don’t Tell Me That It’s Over

Pierwszy singiel z drugiej studyjnej płyty Macdonald (A Curious Things, 2010 rok) pokazał słuchaczom nieco inne oblicze artystki – mniej folkowe, a chętniej zdobione w rockowe, gitarowe motywy. Piosenka była hitem w Austrii i Belgii. W Szkocji osiągnęła 21. pozycję na liście przebojów, a w Anglii zajęła 45. miejsce.

Slow It Down

Po kilku słabiej przyjętych singlach w 2012 roku Amy wróciła na szczyt. Pomógł utwór Slow It Down, który swego czasu dobiegał z wielu stacji radiowych. Szczególnie… w Polsce. To właśnie nasi słuchacze najcieplej przyjęli singiel promujący Life in a Beautiful Light. Amy odwdzięczyła się nam, występując ze Slow It Down w jednej z edycji X Factora u boku zespołu The Chance.