5 najlepszych, nowych utworów minionego tygodnia [29.07]

-

W tym tygodniu nasz ranking zdominowali wykonawcy z Polski. Są powroty do przeszłości, dalszej i tej nieco bliższej, ale też kawałki współczesne, idealne na wakacyjne parkiety taneczne. Sprawdźcie, na czyje utwory postawiliśmy tym razem!

Brodka & A_GIMWszystko, czego dziś chcę

Brodka i utwór Izabeli Trojanowskiej? Brzmi zaskakująco, czyż nie? Równie zaskakujący jest efekt końcowy. Młoda artystka po raz kolejny pokazała swój ogromny talent. Tym razem w towarzystwie świetnej synth-popowej aranżacji, znakomicie podkreślającej jej subtelny wokal. Brawo!

The Dumplings & Mary Komasa – Jestem Kobietą

Coverów ciąg dalszy. Kolejny z nich zaskakuje jeszcze bardziej niż poprzedni. The Dumplings i Mary Komasa podjęli się bowiem puszczenia w świat swojej interpretacji piosenki Edyty Górniak. W tym przypadku nowa wersja różni się całkowicie od pierwotnego, dotychczas nam znanego, wykonania. Zapewne nie przypadnie przez to do gustu wszystkim, ale fani muzyki elektronicznej w stylu The Dumplings na pewno będą coverem zachwyceni.

Alan WalkerDarkside (feat. Au/Ra and Tomine Harket)

Czas na propozycję z zagranicy. DJ znany z hitu Faded podzielił się ze słuchaczami kolejną kompozycją. Czy podzieli ona sukces najpopularniejszej piosenki Alana Walkera? Zapewne choć po części, bo Darkside to zdecydowanie chwytliwy utwór!

Kamp!- Don’t Clap Hands

Zespół z Łodzi (nareszcie) powraca oficjalnie z nowym albumem! Z racji na ogłoszenie dokładnej daty premiery wydawnictwa, muzycy opublikowali taneczny singiel zatytułowany Don’t Clap Hands. Zanotujcie w kalendarzach datę 17.09. Na premierę płyty tej grupy zdecydowanie warto czekać!

Joanna KuligZwiązane mam ręce (Fogg. Pieśniarz Warszawy)

Przepiękne intro sprawia, że już na wstępie ciężko jest się oderwać od piosenki. W głowie automatycznie pojawia się klimat lat dwudziestolecia międzywojennego przywołujący nam na myśl osobistości takie jak Eugeniusz Bodo, czy też właśnie Mieczysław Fogg. Joanna Kulig znakomicie poradziła sobie z trudnym wyzwaniem jakie przed nią stało. Jej niecodzienny wokal doskonale podkreślił wspaniały charakter utworu utworzony przez warstwę instrumentalną. Coś wspaniałego!

Najnowsze wpisy

Popularne