5 najlepszych utworów tygodniaDział Publicystyka

5 najlepszych, nowych utworów minionego tygodnia [29.04]Ostatni tydzień kwietnia przyniósł nam wiele różnorodnych, przykuwających uwagę produkcji. Wybraliśmy dla Was najciekawszą, naszym zdaniem, piątkę nowości, których nie możecie przegapić. Zapraszamy do zapoznania się z nimi!

Nosowska — Ja pas!

Królowa powróciła! I wygląda na to, że dopiero się rozkręca. Niespodziewana premiera nowego singla Nosowskiej wywołała niemałe poruszenie. Ja pas! to nowatorska, elektroniczna kompozycja, która zaskakuje i zachwyca jednocześnie. Z niecierpliwością czekamy na płytę!

Janelle Monáe — So Afraid

W ubiegły piątek ukazała się najnowsza płyta Janelle Monae o tytule Dirty Computer. Spośród czternastu kompozycji wyróżnia się spokojne So Afraid. Pomimo stonowanego rytmu, utwór ten bogaty jest w przeróżne emocje oraz wyszukane dźwięki. Janelle niezmiennie trzyma poziom!

Saara Aalto — Dance Like Nobody’s Watching

Niedawną premierę miała też nowa płyta Saary Aalto, tegorocznej reprezentacji Finlandii w konkursie Eurowizji. Z Wild Wild Wonderland wybraliśmy minimalistyczną, poruszającą balladę Dance Like Nobody’s Watching. Oszczędność melodii w połączeniu z pięknym, emocjonalnym wokalem Saary dały niesamowity efekt.

Smolik / Miuosh / NOSPR — Wizje feat. Piotr Rogucki

Miuosh kontynuuje zabawę z gatunkami i wykraczanie poza schematy. W internecie pojawił się zapis piosenki Wizje z koncertu w Katowicach. Orkiestralny, rozbudowany utwór, któremu towarzyszył Piotr Rogucki nabrał nowego, wyjątkowego charakteru, dzięki czemu chce się go słuchać bez przerwy.

Buslav — Liczę do 10

Buslav przygotowuje się do wydania nowego albumu. Artysta opublikował utwór Liczę do 10, będący kolejnym singlem zapowiadającym wydawnictwo. I bardzo dobrze zapowiada! Ten elektroniczny, żywiołowy bit daje ochotę na więcej tak przyjemnych, letnich melodii. Nie możemy doczekać się całej płyty Buslava!

 

Show More


Karolina Młynarska

Studentka filologii polskiej. Miłośniczka literatury, tenisa, grafiki komputerowej, Warszawy i historii XX wieku. Najczęściej słucha polskiej muzyki rockowej, alternatywnej i elektronicznej, choć nie lubi się ograniczać.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.