Dział Publicystyka 5 najlepszych utworów tygodnia 5 najlepszych, nowych utworów minionego tygodnia

5 najlepszych, nowych utworów minionego tygodnia [22.04]

Niedziela niesie ze sobą smutne wspomnienia kończącego się weekendu. Jednak zanim pogrążycie się w poniedziałkowym smutku, przynosimy wam porcję nowych utworów, które koniecznie musicie przesłuchać. Dzisiaj trochę powrotów, oczekiwanych debiutów i nowych albumów znanych nam już wykonawców. Przed wami 5 najlepszych, nowych utworów minionego tygodnia.

Ariana Grande – No Tears Left To Cry

W końcu! Wreszcie jest! Wyczekiwany powrót wokalistki, która od czasu zamachu w Manchesterze nie uraczyła nas żadnym nowym materiałem. Można jednak powiedzieć – warto było czekać. Nowy singiel Grande to  ryzykowny krok – utwór utrzymany w nieregularnym stylu, mixie znanej nam Ariany i hip-hopowych wstawek. Całość wypada jednak nadzwyczaj pozytywnie, a przejmujący tekst, opowiadający o przeżyciach artystki związanych z zamachem i jej próby poradzenia sobie z tragedią, dodaje kawałkowi bardzo emocjonalnego wydźwięku. Nie sposób też nie wspomnieć o świetnym, intrygującym teledysku towarzyszącemu utworowi. Na taki powrót czekałam.

Flirtini, Ralph Kamiński – Melancholia

Duet Flirtini znany jest między innymi ze swoich składanek promujących młodych, alternatywnych artystów. Na najnowszym (już czwartym) wydaniu znalazł się znany już większej grupie i obecny na polskiej scenie – Ralph Kamiński. To właśnie kawałek z jego udziałem – Melancholia wybija się szczególnie ponad całość innych (również świetnych) kompozycji. Dlaczego? Jest to utwór zaczynający się bardzo tajemniczo, powoli – później dopiero dynamicznie się rozkręcający. Tworzy to wyjątkowy nastrój towarzyszący słuchaczowi do samego końca. Do tego subtelna elektroniczna melodia i charakterystyczny głos Ralpha. Melancholia to pozycja zdecydowanie warta przesłuchania!

BOKKA – Paper Fuse

Drugi singiel z trzeciej płyty tej tajemniczego polskiego zespołu. Zespołu, który jednych intryguje i zachwyca, a drugich odrzuca. Nic dziwnego – nie każdemu musi podobać się muzyka alternatywa. Paper Fuse to jednak coś innego. To utwór utrzymany w charakterystycznym na BOKKI stylu, ale też taki, który będzie w stanie zadowolić każdego – nawet najbardziej zagorzałego krytyka. Gitarowe przejścia, trochę elektroniki i świetnie komponujący się głos wokalistki. Tego chce się słuchać!

Gracjan Kalandyk – Angels

Jedyny anglojęzyczny kawałek na debiutanckiej płycie finalisty V edycji The Voice Of Poland, który aż cztery lata kazał nam czekać na swój debiut. Ale nareszcie jest. Wśród wielu polskich utworów Angels wybija się nie tylko odmiennym językiem. Jest to po prostu śliczna rock ballada, która mimo, że może sprawiać wrażenie sztampowej to w rzeczywistości chwyta za serce. I choć fanką głosu Gracjana nie jestem, to Angels zdecydowanie zdobyło moje serce. Miło słyszeć takie kawałki wydawane przez polskich artystów.

Sting, Shaggy – Love Changes Everything

Stinga nikomu nie trzeba przedstawiać. To muzyk, który wszedł do kanonu światowej muzyki rockowej. Shaggy też znany jest szerszej publiczności, szczególnie fanom reggae. Teraz artyści połączyli i stworzyli nowy, wyjątkowy album – 44/876. Klimat całości przywodzi na myśl jamajskie rytmy i spokój kojarzony z muzyką reggae. I takie właśnie jest też Love Changes Everything. To chillout’owa, rytmiczna kompozycja ze świetnym głosem Stinga i gitarowo – bębnowym akompaniamentem (oraz wstawkami paru innych instrumentów). Kawałek idealny na długie, gorące, wiosenne i letnie wieczory.

Najnowsze wpisy

Popularne

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.