5 najlepszych utworów tygodniaDział Publicystyka

5 najlepszych, nowych utworów minionego tygodnia [21.01]

Mijający tydzień obfitował w wiele muzycznych premier. Wybraliśmy dla was pięć utworów, które wyróżniły się na tle całej reszty. Było kilka niespodzianek, albumy wydali także starzy wyjadacze. Sprawdźcie zatem, jakie kompozycje nas zachwyciły!

The Chainsmokers – Sick Boy


Amerykański duet The Chainsmokers przedstawia nową muzykę. Kompozycja Sick Boy jest utrzymana w spokojnej tonacji. To pierwszy radiowy singiel grupy od czasu utworu Honest. Piosenka zdecydowanie zapada w pamięć, a fraza „sick boy” powtarzana wielokrotnie ułatwia zapamiętanie tekstu. Czy będzie to hit nadchodzącej wiosny? Zdecydowanie kawałek ma do tego predyspozycje.

Justin Timberlake – Supplies

Justin Timberlake zaskoczył fanów. Po zaprezentowaniu kompozycji Filthly, amerykański piosenkarz zdecydował na ujawnienie kolejnej kompozycji z nadchodzącego albumu. Piosenka Supplies różni się od pierwszego singla, bo Timberlake postanowił w nim… rapować. Trzeba przyznać, że wychodzi mu to świetnie. Dodatkowo, wraz z premierą utworu, w sieci pojawił się teledysk nakręcony przez Dave’a Meyersa. Przypomnijmy, że album Man of the Woods światło dzienne ujrzy już 2 lutego.

Kylie Minogue – Dancing

Kylie Minogue zaprezentowała pierwszy singiel promujący jej nadchodzącą płytę. Album zatytułowany Golden swoją premierę zaplanowaną ma na 6 kwietnia. Kompozycja Dancing pokazuje, że artystka jest w formie. Taneczne dźwięki singla na pewno zadowolą fanów Minogue.


Fall Out Boy – Church

Po przeniesieniu premiery albumu wreszcie możemy się cieszyć najnowszym materiałem od zespołu Fall Out Boy. Do tej pory poznaliśmy większość piosenek z krążka MANIA, ale nie przeszkadzało to w znalezieniu kilku perełek z pozostałej części płyty. Na uwagę zasługuje utwór Church, który wyróżnia się od reszty – jest bardziej emocjonalny, głos Patricka wysuwa się na pierwszy plan, a względnie spokojniejsza melodia uzupełnia całość. Dodatkowo piosenka szybko wpada w ucho, a warstwa tekstowa również jest nie bez znaczenia.

Kortez – Mój dom


Mój dom to kompozycja autorstwa Korteza. Piosenka, co prawda nosi taki sam tytuł jak najnowszy album owego artysty, jednak warto zaznaczyć, że się na nim nie znalazła. Kortez postanowił umieścić ją na epce Dobry moment, która premierę miała w mikołajki. Cały minialbum trafił na streamingi dopiero 16 stycznia, dlatego postanowiliśmy umieścić kompozycję Mój dom w tym zestawieniu. Posłuchajcie sami, a przekonacie się dlaczego nas tak urzekła…

Tags
Show More


Aleksandra Żeleźnik

Lat 22, studentka. Miłośniczka dobrej muzyki. Słucha wszystkiego co wydaje jej się interesujące i godne uwagi. Fanka Adama Lamberta, Arctic Monkeys oraz Royal Blood.

Related Articles

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *