Miniony tydzień obfitował w kilka muzycznych niespodzianek, ciekawych powrotów i zapowiedzianych wydań. Wybraliśmy pięć kompozycji, które urzekły nas swoim brzmieniem. Sprawdźcie, na jakie utwory warto koniecznie zwrócić uwagę! 

Margaret – In My Cabana


Margaret wzięła udział w półfinale Melodifestivalen, czyli szwedzkich eliminacji do 63. Konkursu Piosenki Eurowizji. Piosenkarka zaprezentowała nową kompozycję In My Cabana. Utwór spotkał się z ciepłym przyjęciem o czym świadczy fakt, że nasza rodzima artystka dostała się do tzw. koncertu „drugiej szansy”. In My Cabana to skoczna piosenka przeplatana ciekawymi, wpadającymi w ucho wstawkami.

Muse – Thought Contagion

Ich powrót stał się faktem! Grupa Muse nieoczekiwanie zaprezentowała nowy utwór. Piosenka nosi tytuł Thought Contagion i jest zapowiedzią nowego materiału zespołu. Kompozycja już od początku intryguje, zaskakuje, a teledysk w reżyserii Lance Drake zdecydowanie przyciąga uwagę! I chociaż kawałek spotkał się z mieszanymi odczuciami ze strony fanów grupy, my uważamy, że jest naprawdę wart uwagi! Sprawdźcie koniecznie sami.

Lao Che – Kapitan Polska

W piątek swój ósmy album studyjny zatytułowany Wiedza o społeczeństwie wydała grupa Lao Che. To właśnie na nim znalazła się kompozycja Kapitan Polska. Polecamy wsłuchać się w tekst, bo melodia na pewno wpadnie wam od razu w ucho.


The Chainsmokers – You Owe Me

Nie tak dawno informowaliśmy o tym, że grupa The Chainsmokers zaprezentowała kompozycje Sick Boy. Panowie postanowili pójść za ciosem i opublikowali w piątek kolejny nowy utwór. Kawałek zatytułowany You Owe Me pojawił się w sieci wraz z teledyskiem w reżyserii Rory’ego Kramera. Co do samego utworu jest to trochę wolniejsza propozycja od The Chainsmokres. Nie brakuje w niej jednak tych charakterystycznych zadziornych dźwięków.

Ellie Goulding – Vincent


Kolejne niespodziewane wydanie. Tym razem swoich fanów zaskoczyła sama Ellie Goulding prezentując w sieci swój cover piosenki Vincent. Oryginalnie kompozycję w 1971 roku nagrał Don McLean. Utwór pierwotnie został napisany jako hołd dla słynnego holenderskiego malarza Vincenta van Gogha. Ellie postanowiła przypomnieć wszystkim tę piosenkę. Trzeba przyznać, że dzięki jej charakterystycznej barwie głosu, nowa wersja kompozycji Vincent urzeka delikatnością.